Letecké společnosti Letectví

Přímé lety Praha – Berlín skončí, easyJet se rozhodl linku po pár měsících zrušit

Airbus A319 společnosti easyJet v Praze. Foto: Letiště Praha
Airbus A319 společnosti easyJet v Praze. Foto: Letiště Praha

Necelé tři měsíce stačily letecké společnosti easyJet k rozhodnutí zrušit přímé letecké spojení mezi Prahou a Berlínem. Linku zavedenou 21. dubna ukončí k 27. říjnu.

Letenky na zimní letový řád easyJet nezačal na tuto linku ani prodávat. „Mohu potvrdit, že v zimě tato linka nebude v provozu,“ řekla Anita Carstensen z easyJetu. Zda dojde k obnovení na letní letový řád není zatím jasné, podle ní easyJet pravidelně analyzuje možnosti rozšíření své sítě.

easyJet létá do Berlína třikrát týdně: v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. easyJet na linku vstoupil pár měsíců po krachu Air Berlin, které ale létaly mezi oběma městy častěji, nicméně s výrazně menšími letadly. easyJet nasazuje na trasu A320.

Linka spojovala Letiště Václava Havla s berlínským letištěm Tegel. Jde  o spojení jedněch z největších letišť v Evropě, která dosud nemají kolejové napojení do centra města a cestující jsou zde odkázáni pouze na silniční dopravu.

Letecké spojení mezi Prahou a Berlínem má konkurenci především v autobusech a železnici. Dostavba D8 zrychlila cestu autobusů, nedávná modernizace trati v Německu současně s nasazením nových lokomotiv Vectron umožňující jízdu bez výměny strojů v Drážďanech současně zkrátila dobu jízdy vlaku. Konkurenční boj zejména autobusových dopravců navíc výrazně v posledních letech snížil ceny na této trase.

easyJet v zimním letovém řádu bude z Prahy nabízet nakonec stejný počet linek, jako dosud, tedy 12. Zrušenou linku do Berlína nahradí nová do Belfastu.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Honza
Host
Honza

Pane Sůro nerad dělám hnidopicha, ale ten střední rod Vám lítá hrozně často (letiště, která…).