Letecké společnosti Letectví

Lowcost přes Atlantik míří blíže k Česku. Primera Air spustí lety z Berlína s 737 MAX 9

Vizualizace Boeingu 737 MAX 9 v barvách Primera Air. Foto: Boeing
Vizualizace Boeingu 737 MAX 9 v barvách Primera Air. Foto: Boeing

Jeden z nových nízkonákladových dopravců na letech mezi Evropou a Severní Amerikou míří blíže k českým zákazníkům. Letecká společnost Primera Air spustí příští rok lety z Berlína do New Yorku, Bostonu a Toronta. 

Start linky oznámila firma v tiskové zprávě. Ceny jednosměrné letenky začínají na 149 eurech, povedou zřejmě současně i ke zlevnění cen jiných dopravců na transatlantických letech. Nejlevnější zpáteční letenka je za 295 euro, tedy zhruba 7 500 Kč. Cena je bez poplatků za zavazadlo či další služby. 

Lety z Berlína začnou 7. června. Do New Yorku bude létat každý den, do Bostonu čtyři dny v týdnu, do Toronta třikrát týdně.  Létat bude z letiště Tegel. Na každé trase existuje aktuálně konkurence, ta se ale loni částečně snížila: po krachu Air Berlin Lufthansa vydržela s přímým spojení německé metropole a New Yorku jen pár měsíců. 

 Po nedávno oznámené linkách z Bruselu půjde o další město, kam chce Primera Air nasadit nový Boieng 737 MAX 9. Úzkotrupé letadlo má delší dolet, než stávající verze Boeingu 737 a umožní tak let bez mezipřistání, což dosud není s takovým typem letadla možné. 

Primera Air vsadila na úzkotrupá letadla pro svůj transatlantický byznys. Nové verze airbusu A320 a Boeingu 737 MAX mají prodloužený dolet a umožňují nově spojit bez mezipřistání i kontinentální Evropu s USA či Kanadou. Firma musela letos ale část letů zrušit, protože Airbus nedodal včas nová letadla pro transatlantické spojení. 

Primera Air má objednáno celkem 20 nových strojů 737 MAX 9.