Letectví

Ryanair expanduje v Německu, začne poprvé létat z berlínského Tegelu a Düsseldorfu

Boeing 737 společnosti Ryanair. Foto: Ryanair
Boeing 737 společnosti Ryanair. Foto: Ryanair

Letecká společnost Ryanair rozšíří svůj byznys v Německu, především s letními lety na Mallorcu. Na svoji základnu na letišti Palma de Mallorca umístí dvě další letadla, která budou létat prakticky výhradně do Německa. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Součástí expanze je i poprvé vstup na letiště Berlin-Tegel. Na něm se uvolnilo místo po loňském kolapsu Air Berlin. Z Berlina dosud Ryanair létá pouze z letiště Schönefeld. Už dříve na Tegel expandoval easyJet.

Díky dvěma novým letadlům na Mallorce otevře Ryanair čtyři nové linky do Německa: kromě Berlína-Tegelu (6x týdně) také do Düsseldorfu (denně), Norimberku (4x týdně) a Stuttgartu (3x týdně) a současně navýší počty letů mezi Mallorcou a Kolínem nad Rýnem (13x týdně) a Dortmundem (5x týdně).

1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
železničář v důchodu

Sám sice nelétám a v Berlíně jsem už mnoho let nebyl, ale i podle toho, jak se některé letecké společnosti perou o zákazníky, odhaduji, že by to mohlo poskytovat i dobře využitelnou nabídku pro české letecké cestující, protože třeba právě Berlín je zejména veřejnou dopravou z ČR docela dobře dostupný – záleží ovšem samozřejmě především na cenách letenek, na které tam Ryanair dokáže zájemce lákat.