egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

easyJet se vrací na linku mezi Prahou a Belfastem, bude létat dvakrát týdně

Airbus A319 společnosti easyJet v Praze. Foto: Letiště Praha
Airbus A319 společnosti easyJet v Praze. Foto: Letiště Praha

Letecká společnost easyJet se po deseti letech vrátí na linku mezi Prahou a Belfastem. Od 29. října začne létat dvakrát týdně z Letiště Václava Havla do Severního Irska, kam aktuálně žádné přímé spojení není.

Novou linku oznámily easyJet a Letiště Praha v tiskové zprávě. Letový řád počítá se spojením v pondělí a v pátek. V pondělí letí z Belfastu v 9:55 a přilétá do Prahy v 13:25, zpět letí ve 14 hodin a v Belfastu je v 15,35. V letí pátek v 7:15 z Belfastu s příletem 10:45  do Prahy. Zpět letí v 11:20, v Belfastu je ve 12:55. Nejlevnější zpáteční letenky vychází na 1 586 korunách. Jde o  třináctou linku společnosti easyJet z Prahy. Na trasu nasadí Airbus A319.

„Jsme rádi, že se podařilo domluvit novou přímou pravidelnou linku, která spojí Prahu s hlavním městem Severního Irska. Belfast bude tak od zimního letového řádu již jedenáctou destinací ve Velké Británii, kam mohou cestující z Letiště Václava Havla Praha letět,“ uvedl Jiří Vyskoč, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha. Letiště očekává v obou směrech za zimní sezónu 11 tisíc cestujících.

EasyJet už létal do Belfastu v roce 2007 a 2008, pak ale linku zrušil. Poslední přímé spojení nabízela společnost Jet2, skončilo v lednu 2016. V Belfastu bude létat na letiště Belfast International, které je od centra města vzdálenější oproti letiště George Besta.

 

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Š.

Není to náhodou linka už čtrnáctá?

Ondrej Hrasky

Ve článku je ale v citaci pana Vyskoče uvedeno jedenáct spojení do UK, nikoliv linky EasyJet z Prahy 🙂

Vláďa

a nevíte jak to bude z linkou do Berlína? Zatím není zveřejněný zimní letový řád?..

Vláďa

a nevíte jestli bude pokračovat linka do Berlína? Zatím není zveřejněný zimní letový řád.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast