Letecké společnosti Letectví

easyJet se vrací na linku mezi Prahou a Belfastem, bude létat dvakrát týdně

Airbus A319 společnosti easyJet v Praze. Foto: Letiště Praha
Airbus A319 společnosti easyJet v Praze. Foto: Letiště Praha

Letecká společnost easyJet se po deseti letech vrátí na linku mezi Prahou a Belfastem. Od 29. října začne létat dvakrát týdně z Letiště Václava Havla do Severního Irska, kam aktuálně žádné přímé spojení není.

Novou linku oznámily easyJet a Letiště Praha v tiskové zprávě. Letový řád počítá se spojením v pondělí a v pátek. V pondělí letí z Belfastu v 9:55 a přilétá do Prahy v 13:25, zpět letí ve 14 hodin a v Belfastu je v 15,35. V letí pátek v 7:15 z Belfastu s příletem 10:45  do Prahy. Zpět letí v 11:20, v Belfastu je ve 12:55. Nejlevnější zpáteční letenky vychází na 1 586 korunách. Jde o  třináctou linku společnosti easyJet z Prahy. Na trasu nasadí Airbus A319.

„Jsme rádi, že se podařilo domluvit novou přímou pravidelnou linku, která spojí Prahu s hlavním městem Severního Irska. Belfast bude tak od zimního letového řádu již jedenáctou destinací ve Velké Británii, kam mohou cestující z Letiště Václava Havla Praha letět,“ uvedl Jiří Vyskoč, ředitel leteckého obchodu Letiště Praha. Letiště očekává v obou směrech za zimní sezónu 11 tisíc cestujících.

EasyJet už létal do Belfastu v roce 2007 a 2008, pak ale linku zrušil. Poslední přímé spojení nabízela společnost Jet2, skončilo v lednu 2016. V Belfastu bude létat na letiště Belfast International, které je od centra města vzdálenější oproti letiště George Besta.

 

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin Š.
Host
Martin Š.

Není to náhodou linka už čtrnáctá?