Přehledně: Ústecký kraj přidá autobusové spoje, u vlaků chystá návrat na Kozí dráhu

Osobní vlak na trati z Ústí nad Labem do Lovosic. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.czOsobní vlak na trati z Ústí nad Labem do Lovosic. Foto: Jan Sůra / Zdopravy.cz

Kraj posílí řadu spojů o víkendu, omezení čeká osobní vlaky z Děčína do Německa kvůli opravám.

Zpět na článek
18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bjorn

ÚK zachovává podobný rozsah i v krizových časech, což je dobře. Integrace DÚK až do Kralup je zajímavou novinkou, což bude jistě uvítáno cestujícími ze Středočeského kraje a Prahy. Co se týče Koziny, dobrá, tak tam kraj zkusí spustit turistický provoz a přibude teda další železniční atrakce kromě již provozovaných turistických spojů. Na druhou stranu se však společně ÚK a SK hledají možnosti jak utlumit či zrušit přeshraniční provoz na tratích 110 a 124.

Zbyněk

A ještě jste nezmínil, že od března 2022 bude DÚK ve vlaku platit až do Kralup nad Vltavou.

kockopes

Už je potvrzeno? Pokud ano, jako Kralupák se moc těším na cesty s jednou jízdenkou do Středohoří.

Zbyněk

Ano, už zmíněno v nových SPP. Do Středohoří tedy nově s celodenní za 140/32, nebo do Drážďan za 300Kč tam i zpět. Navíc bude tímpádem v Kralupech platit i sice oblastně užší 7denní předplatné což PID nenabízí.

Jelen

DÚK až do Kralup? To už by mohli dát ten PID až do Lovosic, ne?

Zbyněk

Vše se řídí koordinací úřednící obou organizátorů v dohodách o akceptaci tarifu a dříve dohodnutých přesazích jednotlivých spojů v obou okresech. Hlavně šlo také o přerozdělení tržeb, které by, velmi zjednodušeně řečeno, bylo z toho většího systému nutno hradit vyššími kompenzacemi, proto toto řešení.

Cargo

A to omezení Os vlaků z Děčína do Bad Schandau a zpět, to bude už od začátku GVD nebo jen některou část roku, protože v textu se nepíše přesné datum, od kdy do kdy bude ten jednokolejný provoz.

Twix

Ono se tam ani nepíše, v čem vůbec spočívá to omezení.

Šluknovskovýběžěcká dopravní

Červen 2022 až únor 2023 ale ruku do ohně bych za to nedal

svojsin

Jsem to proletěl asi moc rychle, všiml si někdo konkrétního přidání spojů okolo Vejprt??

mufiklo

Nikdy jsem nepochopil proč je Roudnice označena jako dolní Poohří 🤷🏼‍♂️🤷🏼‍♂️

Twix

Protože Ohře je od Roudnice tak 15 km daleko, oblast je navázána linkami, které se přímo k Ohři dostanou, a ze všech ostatních stran je už Středočeský kraj, tak jak to jinak nazvat…

mufiklo

třeba prostě Roudnicko, Podřipsko,

Twix

To by šlo, ale tady se o tom mluví v souvislosti s linkami do Lovosic a Libochovic, takže je lepší to souhrnně označit jako Dolní Poohří.

Petr

Na všech linkách Libereckého kraje bude částečná integrace do systému DÚK?
To jako vážně půjde jezdit po celém Libereckém kraji na papírovou jízdenku DÚK?
Nemělo tam spíš být na všech linkách Libereckého kraje (IDOL), jenž zajíždějí na území Ústeckého kraje? To by dávalo větší logiku, tomu prvnímu se mě snad ani nechce věřit…

Šluknovskovýběžěcká dopravní

Máš pravdu , je to divně napsané , jde o pouze lehkou změnu : řídíči linek které kolem České Kamenice zajíždí z Idolu(LK) budou vydávat papírové jízdenky DÚK (doteď se jezdilo za tarif Idolu a DÚK se pouze uznávalo)

Petr

Tak ona linka IDOL 400 zajíždí i do Varnsdorfu a Rumburku.