cargo

Die Länderbahn chystá start na další lince, převezme vlaky z Rumburku do Mladé Boleslavi

První jednotka Siemens Desiro po modernizaci pro provoz v síti Trilex. Foto: Die LänderbahnPrvní jednotka Siemens Desiro po modernizaci pro provoz v síti Trilex. Foto: Die Länderbahn

Dopravce nasadí na linku L4 jednotky Siemens Desiro, čeká je modernizace.

Na české železnici dojde od prosincové změny jízdních řádů k výměně dopravce na další trati. Provoz osobních vlaků linky L4 mezi Mladou Boleslaví a Rumburkem převezme společnost Die Länderbahn CZ pod značkou Trilex.

Měsíc a půl před startem hlásí dopravce již plné pokrytí provozním personálem, včetně pokladen. „Potřebovali jsme přes třicet lidí, ty již máme přijaté,“ řekl Michal Barták, jednatel Die Länderbahn CZ. Větší část zaměstnanců přešla od Českých drah.

Linka L4 vede třemi kraji, organizačně výběr dopravce zastřešoval Liberecký kraj. Ten loni na základě nabídek rozhodl, že ukončí smlouvu s Českými drahami a namísto toho začne využívat služeb Die Länderbahn CZ. Příští prosinec dojde k rozšíření smlouvy ještě o výkony na lince L2 z Liberce do Děčína. Kraj a dopravce nemají ještě smlouvu podepsanou, stále běží roční lhůta notifikace, během které ji nejde podepsat. Smlouva bude moci být podepsána v následujících dnech.

Nový dopravce na linky nasadí pronajaté jednotky Siemens Desiro. Na linku L4 potřebuje celkem čtyři (z toho jedna záložní), na linku L2 další čtyři. Jezdit budou v dosavadním, schematicky podobném nátěru jako vozidla Trilex. Oranžové barvy trilexu pak jednotky dostanou po modernizaci v průběhu provozu. Do Česka dorazí až během víkendu při změně jízdního řádu. Dosud totiž jezdí na jiných výkonech v Německu. Podobný postup zvolil dopravce i při přebírání provozu v Ústeckém kraji. Na lince L4 jezdí dosud hlavně vozy 843.

Tagy Die Länderbahn Die Länderbahn CZ L4 Mladá Boleslav -Rumburk seznam Trilex
160 komentářů