LOT 3a leaderboard

Praha změnila názvy tří tramvajových zastávek, dvě mírně posunula

Tramvajová zastávka Výstaviště, dříve Výstaviště Holešovice. Foto: PIDTramvajová zastávka Výstaviště, dříve Výstaviště Holešovice. Foto: PID

Kromě nových názvů došlo k mírnému posunutí dvou zastávek, aby měli cestující blíže k přechodu pro chodce.

V síti tramvajových linek Pražské integrované dopravy jsou od dnešního dne tři nové názvy zastávek. Ke změně došlo v den, kdy Dopravní podnik hl. m. Prahy zavádí nové jízdní řády.

Nový název mají tři zastávky: Výstaviště Holešovice je nově jen Výstaviště. Zastávka Černokostelecká má nový název Nové Strašnice a stávající zastávka Nové Strašnice se bude nově jmenovat Limuzská.

Detailněji jsou změny popsány na stránkách Pražské integrované dopravy.  V případě Limuzské dojde ke sjednocení názvu s autobusovou zastávkou ve stejnojmenné ulici, v budoucnu má dojít k přesunu zastávky tramvají blíže ke křižovatce. Vznikne tak nový přestupní bod.

U přejmenování Černokostelecké na Nové Strašnice má název čtvrti lépe ukázat název cílové destinace. Proměnou prošla i zastávka Nádraží Holešovice ve směru z centra (směr Trojská). Zastávka se trvale přemísťuje do zadní části nástupního ostrůvku pro kratší docházkovou vzdálenost od přechodu pro chodce. K podobnému přesunu došlo také na zastávce Střelničná ve směru z centra směr Kyselova. Zastávka se trvale přemísťuje do zadní části nástupního ostrůvku pro lepší uživatelskou přívětivost k cestujícím a kratší docházkovou vzdálenost od přechodu pro chodce.

Novinkou je i zřízení zastávky Muzeum pro noční autobusy v Legerově ulici na magistrále.

Dnes skončila jedna z velkých tramvajových výluk ve Vyšehradském tunelu, začala naopak nová na nábřeží Edvarda Beneše.

Tagy Dopravní podnik hl. m. Prahy dpp PID Pražská integrovaná doprava přejmenování zastávek ropid seznam
54 komentářů