umbrellamobility
umbrellamobility
umbrellamobility
Cestovní ruch Letecké společnosti Letectví Letiště

Praha má přímé lety do Florencie, dnes je spustila společnost Vueling

Letadlo společnosti Vueling v Praze. Pramen: Letiště Praha
Letadlo společnosti Vueling v Praze. Pramen: Letiště Praha

Španělská letecká společnost Vueling dnes dopoledne slavnostně vypravila svůj první přímý let mezi Prahou a Florencií. Oznámilo to Letiště Praha v tiskové zprávě. Jde o čtvrtou linku, kterou společnost Vueling z Prahy provozuje.

Nové letecké spojení budou moci cestující využít čtyřikrát týdně – vždy v pondělí, ve středu, v pátek a v neděli. V tomto režimu bude nová linka k dispozici až do konce října. Během zimního letového řádu pak bude Vueling létat z Prahy do Florencie třikrát týdně – v pondělí, v pátek a v neděli. Na lince bude nasazen letoun Airbus A319 s kapacitou 144 cestujících.

Španělský dopravce, který je členem skupiny International Airlines Group (IAG), již poskytuje spojení mezi Prahou a Barcelonou, a to dvěma lety každý den. Z Letiště Václava Havla Praha rovněž létá jednou denně do Říma na letiště Fiumicino a pětkrát týdně do Paříže na letiště Charlese de Gaulla.

Florencie je největším městem Toskánska, v roce 1982 byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
svojsin

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/letiste-ceske-budejovice-jizni-cechy-investice-podil-magistrat.A190903_095300_domaci_rko

Omlouvám se, že nejde přímo o téma. Ale pro nás „fanoušky nutnosti letiště v ČB“ jistě zajímavé….

Jan Sůra

je hezké, že se na idnesu probudili:)https://zdopravy.cz/o-50-milionu-vice-budejovicim-se-zda-navyseni-prispevku-na-nove-letiste-vysoke-32974/

Petr Pěček

Netušíte někdo, proč má Vueling letový řád jen do poloviny června?

Jan Sůra

Velká část dopravců dosud nemá kompletní letní letový řád 2020. Třeba easyJet stále prodává ještě pouze zimní letový řád.

Bob

Cenově na nízkonákladovku nic moc, vidím tam pár termínů za 1850 korun, ale jinak většinou 3 až 5 tisíc, viz http://bit.ly/2wxaHkj Pro srovnání do nedaleké Pisy prodává Ryanair letenky od cca 700 korun.

sudetenwolf

Vueling se sám staví do pozice premiovejsi nizkonakladovky (je to dcera Iberie) a letenky jsou obecně dražší nez u Ryanairu. Na druhou stranu v ceně máte standardní palubní zavazadlo plus jedno malé, což u FR doplacite v podobě Priority boarding. Vueling vás také úmyslně nerozsadi, pokud cestujete ve dvou, jak to dělá FR, který vás tím nutí k dokoupení konkrétních sedadel. Čas od času má Vueling na obdobných trasách akci, kdy prodává letenky za 20 EUR jedním směrem.

David

Myslím, že ta cena se bude ještě měnit. Sehnali jsme od nich teď letenky do Barcelony za cca 1500,- zpáteční. A na tudle cenu se stejně většina lidí u FR vyšplhá jelikož dokupují doplňkové služby

Jen tak

at se objevi jakakoli nova linka, s kymkoli, kamkoli .. tak se vzdy objevi nekdo, kdo si stezuje na cenu :)) to je až komické 🙂

v letectvi nemuzes srovnavat letenky do místa X s letenkou do místa Y – tohle není vlak nebo autobus, cena letenek se od vzdálenosti odvíjí jen velmi lehce. ceny letenek mnohem více ovlivnuji uplne jine faktory.

a to, ze RYR líta do Pisy za X nema zadnou vazbu, souvislost (a to ani vzdalene) s tim, ze vueling lita do florencie za Y.

VaBa

Z vlastních zkušeností si vždy raději vyberu Vueling, nebo jiné kteří jsou mnohem lepší než Ryanair, tedy si rád – opravdu rád i připlatím. Chápu ale ty cestující, kteří řeší hlavně výši ceny a tak letí Ryanem. Malá poznámka k rozdílu Pisy a Florencie – ekonomicky je Florencie mnohem výš než Pisa, má nižší nezaměstnanost, vyšší hdp a i vce obyvatel. Letiště ve Florencii nabízí kvalitnější aerolinky, v Pise především najdete ty nejlevnější s horší pověstí. Každý si může vybrat to co se mu více líbí.

Partneři

Škoda transportation
podcast