Ambiciózní AeroItalia plánuje další expanzi, v létě chce létat také do Prahy

Boeing 737-85F letecké společnosti AeroItalia. Zdroj: Flickr.com - Anna ZverevaBoeing 737-85F letecké společnosti AeroItalia. Zdroj: Flickr.com - Anna Zvereva

Soukromý italský dopravce otevře ze základny v toskánské Florencii 12 nových linek.

Letecká společnost AeroItalia představila další plány rozvoje své sítě. Po nedávném ohlášení expanze na letišti v italském Bergamu, která bude zahrnovat 24 nových linek, zveřejnila seznam novinek ze základny ve Florencii. Toskánská metropole získá během léta příštího roku 12 nových linek. Podrobnosti, jako přesné dny letů, zatím nejsou známy. Jak nicméně uvedl twitterový účet SeanM, prodej letenek by měl začít v následujících dnech.

I tentokrát se mapa destinací skládá většinově z vnitrostátních spojů, případně z linek mířících do oblasti Středomoří. Premiérově se AeroItalia ukáže také v České republice, konkrétně v Praze. Dalšími novými lokacemi jsou: Alghero, Bari, Korfu, Kréta, Ibiza, Kefalonie, Lamezia Terme, Malta, Olbia, Reggio Calabria a Zakynthos.

Linky se přidají k již dříve oznámeným; do Londýna na letiště Heathrow, do Bukurešti a Katánie. Z Florencie společnost nyní létá jen do Trapani. Jinak provozuje několik spojů po Itálii a z ní. Disponuje čtyřimi letouny Boeing 737-800, zbývá ji převzít jeden kus. Chystá se však i na další akvizice; začátkem listopadu si pronajala u americké leasingové společnosti Air Lease Corporation (ALC) celkem tři letouny 737 MAX. Mluví se také o pronájmu turbovrtulových letadel ATR nebo dálkového Boeingu 787 Dreamliner pro charterové lety do exotických destinací.

Pražské letiště aktuálně přímé letecké spojení s Florencií nemá, v minulosti na lince létal například Vueling. Pokud jde o Toskánsko, do Pisy létá z Ruzyně pravidelně Ryanair.

Seznam destinací AeroItalie pro léto 2023 z FlorencieZdroj: AeroItalia

Seznam destinací AeroItalie pro léto 2023 z Florencie
Zdroj: AeroItalia

Tagy AeroItalia Florencie FLR Itálie letecké spojení Česko - Itálie letiště praha prg PRG-FLR Toskánsko
6 komentářů