Letecké společnosti Letectví Letiště Zprávy

Praha má další linku do Emirátů, spustila ji společnost Air Arabia

Letadlo Air Arabia poprvé v Praze. Pramen: Letiště Praha
Letadlo Air Arabia poprvé v Praze. Pramen: Letiště Praha

Pražské letiště má ode dneška další přímou linku do Spojených arabských emirátů. Před polednem poprvé přiletělo letadlo nízkonákladové společnosti Air Arabia z emirátu Šardžá. Dopravce bude lety trvající přibližně šest hodin 50 minut operovat pětkrát týdně, vždy v úterý, ve středu, čtvrtek, v sobotu a neděli.

Air Arabia je první nízkonákladovou aerolinkou na Arabském poloostrově, létat začala v roce 2003. Kromě základny v Šardžá má pobočky také v Maroku či Egyptě. Ve flotile má 52 Airbusů A320-200, objednané má také A321neo. Firma létá do více než 150 destinací.

Air Arabia doplní na spojení mezi Prahou a Spojenými arabskými emiráty lety flydubai, Emirates a Smartwings. Český dopravce Smartwings má zatím v systému lety jen do konce března, není tak jisté, zda bude po jarním zahájení opravy ranveje v Dubaji s lety pokračovat.

Šardžá je menší než Dubaj, obě města jsou ale už víceméně propojená a tvoří jednu velkou aglomeraci u Perského zálivu.

Letový řád Air Arabia do/z Prahy

V úterý a v neděli budou lety ze Šardžá vypravovány v 7:35 ráno s příletem do Prahy v 11:20 dopoledne místního času. Zpáteční lety pak budou Prahu opouštět ve 12:00 s příletem do Šardžá ve 21:00 místního času. Ve středu, čtvrtek a sobotu budou lety ze Šardžá startovat v 15:35 s příletem do Prahy v 19:20. Zpáteční lety budou z Prahy odlétat ve 21:05 a přistávat v Šardžá druhý den ráno v 06:05 místního času.

2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin Hanzal

Air Arabia nachystala dokonce pro první cestující občerstvení před letem, které bylo velmi příjemné. Děkujeme 🙂

Jakub

Jste letěl? Kolik lidí tak přibližně cestovalo? Díky