Porota vybrala pětici designérských týmů, které navrhnou nový informační systém pro Prahu

Označení stanic metra má být výraznější. Pramen: ROPIDOznačení stanic metra má být výraznější. Pramen: ROPID

Nový systém má být přehledným a spolehlivým průvodcem Prahou.

13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Poudy

No obnova designu je potřeba jako sůl, ono to opravdu odpovídá době vzniku. Praha má silnou vlastní identitu a kvalitní veřejný prostor ji dělá atraktivnější, mobiliář i informační systém do ní určitě patří.

Martin

Proboha jen ne najbrt…

Martin

Uf… uz jsem se lek… 😀

Facepalm

Co je špatnýho na Najbrtech? Málokdo umí tak dobře prodávat cizí dobrý nápady :))

Frantík

Co se týče sjednocení informačního systému, co třeba vylepšit hlášení v tramvajích, ať odpovídá těm busovým (třeba na jaké metro se přesně dá přestoupit, ukazování značek pro metro/vlak na LED panelech pro zastávky..) ?

Poudy

Nevím jestli už jste jel autobusem pořízeným v poslední době, s tím novým informačním systémem v obrazovkách. Krásně se tam ukazují odjezdy z příští zastávky, je tam opravdu hodně řádků a celé je to přehledné. Přesně tuhle věc bych ocenil v tramvaji. Ty postranní panely jsou k výkalu především při zaplnění tramvaje a nemožnosti si k nim dojít a podívat se.

Štěpán Matějka

Není to časově fakt celkem šibeniční? Nebo to až nyní proteklo do médií?

Tomáš H.

Šibeniční to je, ale “dá se to”. Všechny teď prostě čekaj dvě víkendový šichty před odevzdáním. Nic, na co by v branži nebyli zvyklí.

P_V

„Její výsledky ale byly uvedeny v praxi právě jen na trase B“
Ale postupně to probublalo i na zbylé trasy metra, kde to nahradilo dřívější Rathouského systém..

Facepalm

Přičemž ten Rathouskej byl kvalitativně o mnoho, mnoho řádů výš. A to se nebavím o tom, co se pak dělo v devadesátkách, kdy se zcela rezignovalo na jakoukoli estetiku metra a zatímco se s radostí patlaly bizáry typu Kotasovejch palem nebo Černej most, zároveň se likvidovaly skvělý věci typu skleněnejch stél v podchodu na NámRepu, páč prej bezcenný komunistický umění. A do keramickejch a žulovejch obkladů stanic se prasecky vrtaly díry, aby se na ně daly nevěsit billboardy a reklamní obrazovky. Plus se likviovalo původní osvělení a místo něj se instalovaly ty nejlacinější zářivkový tělesa. No, snad se blýská na… Číst vice »

Tomáš H.

Těm Švýcarům držim pěsti, jejich portfolio je skvělý.

LiborV

Souhlasím, že mají velmi dobré portfolio. Dle mého budou o vítězství bojovat s nizozemskými Mijksenaar. Ti mají za sebou množství zakázek na informační systémy letišť a nizozemská nádraží. Víc se mi líbí práce o něch Švýcarů.

Pražec

Z toho co je na výběr bych taky nejradši Švýcary.