Polský Solaris vyhrál v Česku další zakázku. Do Chomutova dodá 13 autobusů na plyn

Solaris Urbino 12 CNG. Foto: DPCHJSolaris Urbino 12 CNG. Foto: DPCHJ

Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova nakoupí s pomocí evropských dotací 13 nových autobusů na stlačený zemní plyn (CNG) od

Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova nakoupí s pomocí evropských dotací 13 nových autobusů na stlačený zemní plyn (CNG) od polského výrobce Solaris. Ten byl jediným soutěžícím. Dojde tak k výměně téměř poloviny flotily autobusů.

DPCHJ zaplatí za nové autobusy 86,5 milionů korun bez DPH. Solaris byl podle písemné zprávy zadavatele jediným soutěžícím.  DPCHJ v soutěži přitom neřešil jen cenu za autobus, ale například i provozní náklady. Cena měla v hodnocení 70 % váhu, po patnácti procentech pak ukazatel garance maximálních nákladů na plánovanou údržbu po dobu 8 let a garantovaná výše provozní spolehlivostí. Tu Solaris slibuje na úrovni 97 %.

Do Chomutova míří dva typy autobusů: jedenáct dvanáctimetrových Solaris Urbino 12 CNG a dva osmnáctimetrové kloubové Solaris Urbino 18 CNG. Dodávka je rozdělena do dvou etap. Dopravní podnik počítá u nákupu s využitím dotace z IROP, která má pokrýt 85 % nákladů.

Podle poslední výroční zprávy má DPCHJ ve flotile 30 autobusů, postupn tak obmění téměř polovinu vozového parku. Podle serveru Busportal.cz je už první autobus v Chomutově, jde o novou generaci řady Urbino. Chomutovskou MHD čeká letos velká modernizace, dopravní podnik přebere letos také nové trolejbusy od Škody Electric a Solarisu.

Pro Solaris jde za poslední půlrok o další velkou zakázku v Česku. V lednu firma vyhrála soutěž na 40 autobusů pro Ostravu a 18 autobusů pro Plzeň.

Tagy Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova Solaris
1 komentář