Letecké společnosti Letectví

Polský LOT dál expanduje v Maďarsku, po dálkových linkách otevře i trasy po Evropě

Embraer E195 společnosti LOT. Foto: LOT
Embraer E195 společnosti LOT. Foto: LOT

Polská letecká společnost LOT pokračuje v expanzi na letišti v Budapešti. Firma dnes oznámila, že do maďarského hlavního města umístí od září letošního roku trvale jedno letadlo a otevře nové linky do Bruselu a Bukurešti. Naváže tak na loni otevřené dálkové linky z Budapešti do USA.

Už od příštího týdne otevírá LOT spojení Budapešti s londýnským letištěm City, na které bude létat až dvakrát denně. Na linku nasadí Embraer E190.

LOT začne od 2. září létat s Embraerem E195 ve verzi se třemi třídami (business, premium economy a economy) pro 118 cestujících z Budapešti do Bruselu a Bukurešti dvanáctkrát týdně. Firma se chce zaměřit hlavně na byznysové cestující včetně těch, kteří pak s LOTem budou pokračovat dál do USA na lince do Chicaga či New Yorku.

LOT loni v Budapešti přepravil přes čtvrt milionu cestujících. Firma musela část letů omezit kvůli problémům s motory Rolls-Royce u svých dreamlinerů. Do Bruselu dosud z Budapešti létají Brussels Airlines, do Bukurešti Tarom. Letový řád je postaven tak, že letadlo bude mít sice oficiálně základnu v Budapešti, přes noc ale bude většinou v Bukurešti.

LOT se netají ambicí stát se největším dopravcem ve střední a východní Evropě, i loni byl nejrychleji rostoucí aerolinkou v celé Evropě. Firma loni přepravila 8,8 milionu cestujících, letos očekává růst na 10 milionů. K němu má pomoci i rozšíření flotily a otvírání dalších linek, v lednu firma například oznámila nové spojení do Indie.

Letové řády LOT z Budapešti do nových destinací
BUD-BRU 07:10-09:15 denně kromě neděle
BRU-BUD 10:00-11:50 denně kromě neděle
BUD-BRU 17:25-19:30 denně kromě soboty
BRU-BUD 20:15-22:10 denně kromě soboty
BUD-OTP 13:00-15:20 denně kromě neděle
OTP-BUD 16:05-16:30 denně kromě neděle
BUD-OTP  22:50-01:10(+1) denně kromě soboty
OTP-BUD  06:00-06:25 denně kromě neděle

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
j.ree

Tak pro mě jako ostravaka je také nesmysl lítat z prg. Prg je až úplně poslední volba, kdy nic jiného nejde smysluplně využít. Navíc doprava na prg je tragická. Po ukončení linky osr-prg pro mě Praha ztratila význam

Ps: cenu neřeším, lítám služebně.

Nekdo

tak jeste feeder z OSR a/nebo BRQ do WAW a papa OK 🙂

jenki

My co máme KTW hodinu autem od baráku jsme pápá OK a LKPR udělali už dávno 🙂

Jakub

Mě se vždy líbí, jak lidé jako vy to píšou, jak to té Praze a ČSA nandali, že oni lítají z Katovic nebo z Vídně. Přitom v drtivé většině případů jde čistě o ekonomické chování každého cestujícího a z těchto letišť lítají tedy jenom proto, že jin to vychází nejlépe.

Nekdo

tak uprimne, pro mne v BRQ tezko bude nekdy vychazet PRG ekonomicky vyhodnejsi nez VIE nebo BTS. typicky je na vazkach z BUD (delsi cesta vs. levnejsi letenka). jelikoz typicky letam na nekolikadenni sluzebky, tak vetsinou ani nepotrebuju double daily rotation… ale samozrejme kazdy to ma jinak

Martin - rypalista

Je potřeba se postavit oběma nohama realitě na zem a nalít si čistého vína. Informace, že si náměstek pro dopravu a hejtman domluví někdy, možná v budocnu jednání s Lotem neznamená vůbec nic. Kdyby chtěli pracovat pro občany je už dávno vypsáno minimálně VŘ např na WMI i WAV a náměstek se usmívá pro všechny a chlubí v televizi 😉 . Stejným způsobem tito pokračující hrobaři prováděli ne tak dávno VŘ pro Helsinki a Brusel. Za pár týdnů uvidíme otapetovanou Ostravu velkým OKD Evženem prvním a i hlavním hrobařů našeho Mošnova, z mottem pro rozvoj regionu 2019… Raději – dodělat… Číst vice »