z prahy

Policie koupí pro dohled na dálnicích 70 BMW, jedno vyjde na téměř dva miliony korun

BMW řady 5. Foto: BMWBMW řady 5. Foto: BMW

Nová auta mají nahradit nejstarší modely, zamíří i na nová oddělení dálniční policie.

Ministerstvo vnitra ukončilo dvě ze tří soutěží na dodávku až 110 nových aut pro dálniční policisty, kteří je budou používat pro pronásledování řidičů nedodržujících stanovenou rychlost.

Zatím dvě části zakázky vyhrála společnost Stratos, která je dealerem vozidel značky BMW. Policii dodá 40 automobilů BMW 540i xDrive Touring pro vysokorychlostní pronásledování v policejním provedení za 75,35 milionu korun a dalších 30 aut v běžném komerční provedení se skrytým výstražným zařízením. Jednu auto vyjde na 1,88 milionu korun. Dohoda na odebrání aut je rámcová, policie nemusí odebrat všechny.

Do soutěže se přihlásili ještě Škoda Auto a dealer značek koncernu Volkswagen Porsche Inter Auto CZ. Dokončena zatím není soutěž na dalších 40 aut v policejním provedení. „Smlouva je v procesu podpisu s vybraným uchazečem,“ řekl mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík.

Policie aktuálně používá pro výkon služby na dálnicích celkem 171 různých vozidel s měřičem rychlosti a 38 aut pro kontrolu uhrazení dálničních poplatků. „K rozšíření počtu dojde, a to u nově vznikajících dálničních oddělení. Ostatní vozy budou na obměnu vyřazovaných vozidel z provozu,“ dodal Moravčík.

 

Tagy bmw dálniční policie PČR Policie České republiky
71 komentářů