Piráti Prahy 4 chtějí vyloučit zastupitelku kvůli blokaci metra D. Hájím zájmy místních, oponuje

Stanice Olbrachtova. Pramen: IPR PrahaStanice Olbrachtova. Pramen: IPR Praha

Odpůrcům stavby vadí pilotová stěna v blízkosti budoucí stanice Olbrachtova, velikost staveniště nebo kácení vzrostlé zeleně.

Zpět na článek
54 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
mauriicio

Dovolím si se zasnít.
Představuju si, že takový člověk najede na dálnici v autě, i jako spolujezdec, že pojede přes dálnici autobusem, že na dálnici najede auto v jeho vlastnictví, že nastoupí do vlaku jehož trasa vede jistým koridorem, že projde turniketem ve stanici metra.

No a pokud proti něčemu takovému brojil a bojkotoval, tak přiletí majáčky a takový člověk je vrácen tam odkud přišel.

No jo, velký bratr, STB a podobně, ale sen mi je přijemný.

erik

Zbytečná stavba. V tomhle směru by vystačil jeden autobus sor v dvouhodinovém taktu. Pro těch pár dýchavičných babiček a několik studentíků.

Jarda

demokracie made in Pirát…máš li jiný názor odejdi

Lojzík

Další komoušské manýry Pirátské bandy : Kdo nejde s námi, jde proti nám a pocítí tvrdou pěst dělnické(pardon Pirátské) třídy !
Holt levičáky nepředěláš ať si říkají komouši nebo Piráti….

Mates

V demokracii rozhoduje většina. Proto se taky věci řeší hlasováním. Jelínková je ve svém názoru v zastupitelstvu očividně osamocena a jen zneužívá dostupné prostředky, aby ostatní blokovala při práci.

Jarda

každý dělá co může a pokud je to legální tak to není zakázané. Piráti si hrají na soudce i exekutory v jednom a takhle ohýbat právo podle svého to je vizitka tohoto sdružení.

Fučida

Vy se tady všichni do paní zastupitelky navážíte ze svého šotoušského pohledu, ale zkuste se zamyslet nad další částí článku – najednou lze udělat staveniště třetinové, sundat jen třetinu stromů z původního plánu a nerozsakrovat celou oblast. Z toho mi vyplývá, že tam opravdu cosi dost smrdělo a že původní megalomanská stavba byla někomu šitá na míru.

moot

Předpokládám, že původní řešení bylo jednodušší -> levnější a tedy v zájmu investora. Je dobře, že se to povedlo částečně vyladit aby to místní tolik neomezovalo. Na druhou stranu argumentace, že slibům nevěřím a proto budu stavbu blokovat fér není.
Samozřejmě jako voliči Pirátů na Praze 4 semi postup s vylučování p. zastupitelky moc nelíbí (přesto, že s ní nesouhlasím).

Anonym03

Kráva, no.

Pody

Dodnes jsem nevěděl, že něco jako možnost blanketního odvolání existuje. Chápu, že připravit odvolání nějaký čas zabere, ale stejně si myslím, že by se měla vést diskuse ohledně revize správního řádu v této oblasti.

Honza

To byste už ale mohl dávno vědět. Velmi rád ho používá pan Miroslav Patrik.

Jaaa

14 dní, do kdy musí být blanketní odvolání doplněno, není vzhledem k celkové době řízení žádný zádrhel.

Pody

Pokud tomu tak v realitě je a nedochází díky tomu k nějakému delšímu ping-pongu, tak to beru.

Pampeliška

Tak ono asi byla chyba ji dát na kandidátku… pozdě bycha honit.

Simi

Tak jednomyslné volby jsme tu už měli.

Pampeliška

??? Asi nevíte jak se sestavuje kandidátka nebo?

Leinad

Je vůbec potřeba v obecních volbách (panašování) řešit nějaké strany?
Co takhle kandidáty místo podle stran třeba vypsat všechny abecedně.

autobusik2

V článku sú spomenuté dva dôvody prečo všetky stavby v Česku trvajú tak dlho:

Prečo sa môže niekto voči jednej stavbe odvolať viackrát s tými istými pripomienkami??

Prečo je vôbec možné podať blanketný rozklad?? Ak nie je pri podaní úplný, tak automaticky zamietnuť!

Jaaa

Blanketní rozklad je ten zdaleka nejmenší problém.

Martin Hodek

Ano, další krok, kdy piráti ukazují, že jsou novodobí komunisté. V partaji může být jen jeden názor. A pokud ne, padej. Jsem rád, že to vyšlo najevo před volbami. Snad to někomu otevře oči.

mgr.pavel

Tak zrovna u Pirátů je názorová pluralita celkem dost zachována a i ceněna. Jen zde evidentně ta zastupitelka jedná proti zájmům města i strany, osamoceně, nemá pro své názory a chování racionální vysvětlení, proto je ostrakizována.

KDYBY dokázala argumentovat a přesvědčit, tak by její postoj mohl uspět (protože pluralita názorů). Před pár lety jeden řadový člen docílil odvolání místopředsedy strany pro nevhodné názory, třeba..

Milan

Zájmem města je zájem jeho obyvatel a většina si stavbu metra nepřeje. Chce ho jen malá část obyvatel z okolí budoucích stanic na jihu.

mgr.pavel

Tak tento nesmysl bych hodně moc rád viděl podložen nějakými daty. Máte aspoň nějaký výzkum veejného mínění? A můžu jej vidět?

Milan

Právě že žádný nebyl, jinak by se jasně prokázalo, že Pražané podporují dostavbu Městského okruhu před stavbou metra pro úzký okruh lidí z okolí plánovaných stanic.

MaT

Pražané podporují? Nemluvte laskavě za mě. Já jsem pro stavbu metra – i když je to do částí města, kde to třeba tak často nevyužiji.

Neříkám, že okruh také není potřeba. Ale větší prioritu bych dal tomu metru.

Jižan

S tímto přístupem za dalších 20 let už D opravdu potřeba nebude, zato budou potřeba dva další městské okruhy.

V roce 2011 z Kačerova na jih vozily autobusy 85T cestujících denně, 2016 už to bylo jen 65T a dnes to vypadá na nějakých 40T. Zato zácpy jsou rok od roku větší a trvají déle.

Opravdu to chceme?

Leinad

Průzkum by vám na objednávku udělalo hodně agentur.

Y.K.

Za koho mluvíte? Za mě teda ne. Když si něco myslíte vy, neznamená, že si to myslí všichni.

Juraj

Pro drtivou část Pražanů nemá okruh prakticky žádný přínos, protože podle dat tvoří tranzit v centru jen malou část dopravy a pro dojíždějící do centra okruh nic nepřinese.

Gwann

vy jste slušný troll…

Jakub P

Ona v té straně není ani nebyla. Byla na společné kandidátce Pirátů a nezávislých a je ve společném klubu. A pokud jsou názorové rozpory takto silné a rozumná domluva s ní podle nich není, maj plné právo jí říct, že už s ní společnej klub mít nechtěj.

Tím jí nijak nebráněj říkat a prosazovat co chce. Jen se od ní distancujou, což je naprosto v pořádku a vzhledem k extrémním názorům té dámy i pochopitelné.

Gwann

názor…ze kvůli záboru plochy staveništěm…nebudeme raději stavět metro…je velmi kvalitní. ja bych s danou dámou nechtěl být spojován. ať si názor má, ale nikoliv v mém dresu

Khufu

Prošel jsem web toho spolku a divím se, že tam nebojují proti chemtrails, očkování a čipům, kterým lidi ovládají ještěři z hlubin. Je to snůška fantasmagorických lží a boje proti všemu a všem.

mgr.pavel

Jsem rád, že u Pirátů probíhá takováto reflexe.. V každé straně jsou různí pošuci a mimoni, správně fungující strana či hnutí je schopna se jich zbavit.

Kubrt

Ta paní zastupitelka je jen nestraník na kandidátce Pirátů. Je to tak, každá nová strana se nějak konsoliduje a profiluje. Určitě není žádoucí, aby celá strana měla jeden názor (ten předsedův), ale základní linie by měli držet všichni a pokud s tím mají problém, nemá smysl ve straně být.

Leinad

Já nemám radost z vyhazování za názor.
Pokud není nastrčená konkurencí na poškození Smažek, tak by odešla sama.

mgr.pavel

Tak to není vyhazování za názor, ale za činy. Za to jak nesmyslně brání výstavbě metra.

Simi

Tak mínusy zřejmě dávají ti kteří nepamatují doby kdy by jste sem napsali názor a web by druhý den skončil jako celek.

Jaaa

Vyloučení ze zastupitelskeho klubu opravdu není zavření úst á la komunisti. Děje se běžně a je to běžný prostředek – naše názory jsou natolik rozdílné, že už prostě v hospodě u jednoho stolu sedět nebudem. Ale do hospody můžeš dál a do debaty se zapojovat taky. Nikdo nikoho z hospody nevyhazuje.

Surio Mario

Kdy u nás byly doby, kdy stačilo napsat názor na web a web druhý den skončil jako celek?

MaT

Jaké vyhazování? Ona ani není členkou Pirátů. Tak jí asi těžko můžou ze strany vyhodit… Jen měli na Praze 4 společný zastupitelský klub Piráti a nezávislí. Tak jí tam v rámci toho klubu prostě už nechtějí, když se s nim takto rozchází v názorech. Ale vyhazují jí ze strany? Ze zaměstnání? Ze zastupitelstva? Ne.

A ty „smažky“ jste si mohl také odpustit.

Y.K.

No, názor a konání jsou přeci jen trochu odlišné věci. Názorově si může odporovat mezi svými a nabízet alternativní cesty či se angažovat shora ze své pozice. Podporovat ne úplně čitelný spolek (obecně nesnášející stavby a investory) je dost specifické konání na zastupitele, nikoliv názor.

Gwann

mno, palec nahoru, že onu dámu „řeší“

Jaroslav

Toto je čistá definice NIMBYsmu, akorát v politickém kabátu, šmrcnutá populismem a neustálou potřebou mít vzdorující názor. Kdybychom se takto chovali všichni, tak se jako civilizace nikam nehneme…

Jan Kavan

Z té paní mám osypky. Její argumentace je příšerná. Stejně jako nechuť se domluvit. Blokovat stavbu na jih kvůli stromům, co lidi sázeli v akci Z a ve chvíli, kdy je magistrát ochoten dojít kompromisu mi přijde smutné

mgr.pavel

Navíc, ona kvůli lokálnímu kácení kvůli jedné stanici metra napadá všechny usekové stavby déčka. I ty, které se jejích milovaných stromů nijak nedotýkají..

Honza

Někde se zmínila, že spoustu důchodců ovlivní stavba do konce života. Takhle by tu stavbu mohla blokovat do nekonečna. To jsou opravdu absurdní argumenty.

Jaaa

Ano, země minulosti.

Jiří Šrámek

Takže proto, že by dlouho trvající stavba mohla seniory obtěžovat až do konce jejich života, stavbu odvoláními a blokováním ještě prodloužíme. To nevymyslíš. Moudrá paní.

Bpee

„Jelínková dnes pro ČTK zopakovala, že městu a náměstkovi sliby nevěří.“

No a tohle je naprostá výhra… paní zjevně ani nemá zájem o kompromis.

Pán stromů

A bohužel díky vládě odborníků (Nekecáme a makáme since 2013) se jí to možná úspěšně podaří blokovat.

TPal.

Proč díky ní?

P_V

Ono je to (podle nich) tak, že dostali nabídku dohody, kde je za nedodržení smluvní pokuta. A ta pokuta je nižší než o kolik se stavba tím ústupkem prodraží (asi o 100 MKč). Takže pro město může být výhodnější dohodu nedodržet.

Milan

Asi ví s kým má tu čest.