Pět kilometrů tratě do Kadaně elektrizuje Skanska, vznikne nová zastávka

Trať Kadaň - Prunéřov. Pramen: SŽDC, dokumentace EIATrať Kadaň - Prunéřov. Pramen: SŽDC, dokumentace EIA

Společnost Skanska vyhrála zakázku na elektrizaci části tratě 132 z Kadaně – Prunéřova do Kadaně za 339 milionů korun bez

Společnost Skanska vyhrála zakázku na elektrizaci části tratě 132 z Kadaně – Prunéřova do Kadaně za 339 milionů korun bez DPH. Stavba má začít ještě letos, dokončená by měla být v lednu 2021.

Vítězství Skansky vyplývá z údajů v registru smluv. Konečná cena je o 5 milionů korun vyšší, než SŽDC odhadovala. Podle zveřejněné smlouvy budou mít hlavní podíl na zakázce společnosti Elektrizace železnic (41 %) a AŽD Praha (35 %).

Elektrizace pětikilometrového úseku má umožnit zavedení přímých elektrickch vlaků z Děčína do Kadaně. SŽDC už na novém úseku zavede střídavé napětí, které má být postupně v celé zemi.

Součástí zakázky je i modernizace stanice Kadaň a také výstavby nové zastávky Kadaň – sídliště. Trať bude vybavena novými technologiemi umožňující dálkové řízení a zvyšující bezpečnost železničního provozu.

SŽDC chystá elektrizaci dalších úseků, aktuálně soutěží zadrátování tratě do Hustopečí u Brna a Litvínova.  Soutěž nabírá mírné zpoždění, SŽDC už několikrát posunula termín podání nabídek.

Tagy Elektrizace Kadaň-Prunéřov - Kadaň SŽDC Trať 132 Kadan-Prunéřov - Kadaň
32 komentářů