Penta začala stavět byty za pražským hlavním nádražím

Pozemky na hlavním nádraží. Ilustrační foto. Autor: Zdopravy.czPozemky na hlavním nádraží. Ilustrační foto. Autor: Zdopravy.cz

Za kolejištěm pražského hlavního nádraží směrem k Italské ulici jsou už několik dní k vidění pracující bagry. Provádějí zde první

Za kolejištěm pražského hlavního nádraží směrem k Italské ulici jsou už několik dní k vidění pracující bagry. Provádějí zde první rýpnutí do země v projektu zvaném Churchill square. Pod taktovkou investiční skupiny Penta zde vzniknou dvě budovu, administrativní a rezidenční.

„Začínají tam stavební úpravy terénu pro první budovu. V tomto konkrétním případě jde o rezidenční objekt se zhruba 70 byty. Na administrativní část projektu prozatím nemáme stavební povolení ,“ sdělil mluvčí Penty Ivo Mravinac.

Pro oba propojené projekty existují už více než deset let účelově založené společnosti CR City a CR Office, kde kromě Penty (reprezentované kyperskou WDHL) drží podíly i České dráhy (34 procent) a Sudop Group (33 procent). Penta koupila WDHL loni, podle médií od anglických investorů. Přitom se netají tím, že chce hrát v projektu první housle.

Dokončení celého projektu za 90 milionů eur (cca 2,34 mld. Kč) je naplánováno na konec roku 2019. Investiční podíl Penty činí necelých 60 milionů eur (1,56 mld. Kč). Projekt počítá i s napojením nádraží na Žižkov díky prodloužení podchodů pod nástupišti. Do jejich přestavby se chce Správa železniční dopravní cesty pustit v roce 2019. Problémovým bodem je protiatomový kryt Českých drah, který leží v sousedství stavby. Dráhy by se ho rády zbavily jako nepotřebného majetku, nikdo ho ale nechce.

Tagy nádraží Penta praha
3 komentáře