Ovládnutí FlixBusem v praxi. Eurolines zrušily první linky

Autobus Setra společnosti Eurolines. Foto: EurolinesAutobus Setra společnosti Eurolines. Foto: Eurolines

Z nabídky mezinárodních autobusových linek zmizely po ovládnutí značky Eurolines německou společnosti FlixBus desítky spojů týdně. Eurolines odešly například z

Z nabídky mezinárodních autobusových linek zmizely po ovládnutí značky Eurolines německou společnosti FlixBus desítky spojů týdně. Eurolines odešly například z linek z Prahy do Vídně, Budapešti či Berlína, nejnověji ruší i spojení do Nice.

Vyplývá to z údajů na stránkách Eurolines i v celostátním informačním systému jízdních řádů. Například linka z Prahy do Vídně má oficiálně stále licenci na šest spojů denně každým směrem, u každého je ale zastavení provozu do 23. července příštího roku.

Bohužel k ukončení pár linek muselo dojít, souvisí to s fúzí,“ potvrdila mluvčí Eurolines Pavla Lauermannová. „V současné době jsme stále v procesu integrování sítě Eurolines do stávající sítě FlixBusu. Pro zmíněná spojení koncesi nedrží Eurolines, nýbrž příslušný autobusový partner. Tyto koncese nejsou předmětem smlouvy mezi Eurolines a FlixBusem, proto se autobusový partner může sám rozhodnout o budoucnosti těchto spojení,“ uvedl FlixBus v odpovědi.

Eurolines zůstaly spoje do Paříže, Štrasburku, Lyonu a Belgie, na ně naopak FlixBus začal prodávat místa. Jak bude spolupráce obou značek vypadat dál, zatím není jasné.

FlixBus se dohodl na koupi sítě Eurolines letos na začátku května s francouzskou společností Transdev. Předmětem koupě byly všechny aktivity značek Eurolines a isilines tak, jak jsou, se stávající nabídkou, prodejními místy i zaměstnanci.

Spojením našich dopravních sítí vzniká namísto paralelní nabídky jedna silná síť. Integrace nabídky Eurolines posiluje naši evropskou síť spojů a doplňuje náš další rozvoj na klíčových evropských trzích,“ řekl při koupi zakladatel a šéf FlixBusu Joachim Engert

Seznam zrušených linek
Praha – Vídeň
Praha – Hamburk
Praha – Barcelona- Murcia
Praha – Milano – Nice – Avignon
Praha – Rotterdam

Tagy Eurolines FlixBus
9 komentářů