Autobusy Cestovní ruch

Eurolines otevírají nové spojení na jih, Česko spojí se Slovinskem a Itálií

Autobus Setra společnosti Eurolines. Foto: Eurolines
Autobus Setra společnosti Eurolines. Foto: Eurolines

Společnost Eurolines začne od 3. srpna s provozem další dálkové linky mezi Českem a Itálií. Trasa povede i netradičně přes Slovinsko. Výrazně tak rozšíří počet měst, kam z Prahy a Brna jezdí.

Nová linka povede z Prahy do Brna a Vídně a dál bude pokračovat přes Štýrský Hradec, Maribor, Lublaň, Terst, Benátky a Padovu do Boloni. Autobusy pojedou dvakrát týdně, v úterý a v pátek. Z Prahy odjíždí v 19 hodin, z Brna ve 21:30.

Brzké ranní příjezdy a večerní odjezdy zpět umožňují navštívit většinu destinací i na oblíbenou otočku a ušetřit tak náklady za ubytování. Na místě vždy zůstává dost času na prohlídku města,“ říká Pavla Lauermannová z Eurolines.

Například v Terstu je autobus v 6:15, v Benátkách o dvě hodiny později. Zpět se vydává ve 20 hodin z Boloni, z Benátek ve 22 hodin.

Linku budou obsluhovat tradiční Eurolines vozy SETRA řady 515 HD se standardním servisem Eurolines, tedy například denním tiskem, připojením k internetu nebo zásuvkami. V autobusech jsou k dispozici 2 speciální dětské sedačky.

Ceny jízdenek do Slovinska začínají na 697 korunách, do Benátek pak cesta vyjde na 879 korun za jednu cestu.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David

Škoda, že až teď. O týden dřív potřebuji do Itálie a jediná možnost je flixbus, protože dávat OBB 109 euro za lehátko v šestimístném kupé je už masochismus. Když měsíc zpátky, ta jizdenka byla za 49 a kupé bylo úplně prázdné. To už fakt raději za 30 euro flixbus a rakušáci ať vozí vzduch.

Milan

Pro zajímavost jsem zkusil ehop ČD a ten italské destinace ani nenabídne.

Bohdan

CD obchod to nenabidne, ale tak tezky to zase neni. Viz https://cestavlakem.cz/benatky-tisicovka/

Milan

To je způsob cestování pro dobrodruhy, bohužel nikoli pro běžné cestující pro které cesta není cíl;)

Petr_766

To už se pomalu vyplatí letadlem ne?

Poiree

ÖBB v tom vzduch rozhodne nevozia, inak by nezvyšovali cenu. Okrem toho je to porovnanie lehátko vs. sedadlo autobusu. ÖBB nightjet ponúka taktiež klasické sedadlové kupé, kde je cena určite nižšia než 109€ 😉

Johnny Gomez

Njn… ale na film se tam stejne jako v zeleným autobuse prostě nepodivas…. V tom je žluté autobus prostě dalece nepřekonatelnej …. Navíc sestry maj standardně nepohodlný tvrdý sedačky a navíc latkovy…

Milan

Čučet na film v autobusu je to poslední, co by mě zajímalo. Látkové sedačky jsou rozhodně příjemnější, než se celou cestu klouzat na kožené/koženkové (např. railjet 1.třída)

Glutexo

Jo to bylo látkový, ne laťkový. Jsem si říkal.