Autobusy Cestovní ruch

Eurolines otevírají nové spojení na jih, Česko spojí se Slovinskem a Itálií

Autobus Setra společnosti Eurolines. Foto: Eurolines
Autobus Setra společnosti Eurolines. Foto: Eurolines

Společnost Eurolines začne od 3. srpna s provozem další dálkové linky mezi Českem a Itálií. Trasa povede i netradičně přes Slovinsko. Výrazně tak rozšíří počet měst, kam z Prahy a Brna jezdí.

Nová linka povede z Prahy do Brna a Vídně a dál bude pokračovat přes Štýrský Hradec, Maribor, Lublaň, Terst, Benátky a Padovu do Boloni. Autobusy pojedou dvakrát týdně, v úterý a v pátek. Z Prahy odjíždí v 19 hodin, z Brna ve 21:30.

Brzké ranní příjezdy a večerní odjezdy zpět umožňují navštívit většinu destinací i na oblíbenou otočku a ušetřit tak náklady za ubytování. Na místě vždy zůstává dost času na prohlídku města,“ říká Pavla Lauermannová z Eurolines.

Například v Terstu je autobus v 6:15, v Benátkách o dvě hodiny později. Zpět se vydává ve 20 hodin z Boloni, z Benátek ve 22 hodin.

Linku budou obsluhovat tradiční Eurolines vozy SETRA řady 515 HD se standardním servisem Eurolines, tedy například denním tiskem, připojením k internetu nebo zásuvkami. V autobusech jsou k dispozici 2 speciální dětské sedačky.

Ceny jízdenek do Slovinska začínají na 697 korunách, do Benátek pak cesta vyjde na 879 korun za jednu cestu.

9 komentářů

Klikni pro vložení komentáře

Diskuse pod články deníku Zdopravy.cz slouží pouze ke slušné výměně názorů. Prosíme diskutující, aby se vyvarovali vulgarismů a urážek jakéhokoliv druhu. Za obsah diskusí je zodpovědný vydavatel, který si proto vyhrazuje právo urážlivé, vulgární a jinak nevhodné příspěvky smazat bez dalšího upozornění. Děkujeme, že nemusíme mazat. Vaše redakce.

  • Škoda, že až teď. O týden dřív potřebuji do Itálie a jediná možnost je flixbus, protože dávat OBB 109 euro za lehátko v šestimístném kupé je už masochismus. Když měsíc zpátky, ta jizdenka byla za 49 a kupé bylo úplně prázdné. To už fakt raději za 30 euro flixbus a rakušáci ať vozí vzduch.

  • Njn… ale na film se tam stejne jako v zeleným autobuse prostě nepodivas…. V tom je žluté autobus prostě dalece nepřekonatelnej …. Navíc sestry maj standardně nepohodlný tvrdý sedačky a navíc latkovy…

    • Čučet na film v autobusu je to poslední, co by mě zajímalo. Látkové sedačky jsou rozhodně příjemnější, než se celou cestu klouzat na kožené/koženkové (např. railjet 1.třída)

Newsletter

Partneři


Konference Doprava 2018

Výběr editora