Infrastruktura Železnice

Ostuda na hlavním nádraží. Střechou zatéká, řeší to kbelíky

Kbelíky v hale pražského hlavního nádraží. Autor: Zdopravy.cz
Kbelíky v hale pražského hlavního nádraží. Autor: Zdopravy.cz

Správa železniční dopravní cesty má problém s nedávno kompletně opravenými odbavovacími halami pražského hlavního nádraží. Při dešti na cestující kape voda ze stropu, což železničáři řeší kbelíky a varovnou cedulí. Podle správy železnic jde o dědictví po společnosti Grandi Stazioni, která nádraží nechala za více než miliardu opravit a až do loňska je spravovala. Zhotovitelem stavby byl Metrostav.

„O problému víme a řešíme ho,“ uvedla mluvčí SŽDC Kateřina Šubová. Problém je podle ní v hydroizolačním souvrství nad halou. Technici SŽDC nyní provádějí kontrolu a zjišťují rozsah poškození. „Zatím proto nelze konkretizovat přesný postup ani náklady,“ doplnila mluvčí.

Železničáři neuvádějí, zda budou škody vymáhat po Grandi Stazioni, se kterou se rozešli ve zlém a čeká je soud. Už během rekonstrukce ale italská firma uváděla, že problémy s izolací jsou hlavní příčinou navýšení rozpočtu na rekonstrukci. Voda ale není jediný problém nádraží. Už týdny například nejezdí pohyblivé schody do vestibulu historické budovy.

Křišťálová lupa

Zdopravy křišťálová lupa

PartneřiCSCARGO
RSD
czechtoll