LOT 3a leaderboard

Ostuda na hlavním nádraží. Střechou zatéká, řeší to kbelíky

Kbelíky v hale pražského hlavního nádraží. Autor: Zdopravy.czKbelíky v hale pražského hlavního nádraží. Autor: Zdopravy.cz

Správa železniční dopravní cesty má problém s nedávno kompletně opravenými odbavovacími halami pražského hlavního nádraží. Při dešti na cestující kape

Správa železniční dopravní cesty má problém s nedávno kompletně opravenými odbavovacími halami pražského hlavního nádraží. Při dešti na cestující kape voda ze stropu, což železničáři řeší kbelíky a varovnou cedulí. Podle správy železnic jde o dědictví po společnosti Grandi Stazioni, která nádraží nechala za více než miliardu opravit a až do loňska je spravovala. Zhotovitelem stavby byl Metrostav.

„O problému víme a řešíme ho,“ uvedla mluvčí SŽDC Kateřina Šubová. Problém je podle ní v hydroizolačním souvrství nad halou. Technici SŽDC nyní provádějí kontrolu a zjišťují rozsah poškození. „Zatím proto nelze konkretizovat přesný postup ani náklady,“ doplnila mluvčí.

Železničáři neuvádějí, zda budou škody vymáhat po Grandi Stazioni, se kterou se rozešli ve zlém a čeká je soud. Už během rekonstrukce ale italská firma uváděla, že problémy s izolací jsou hlavní příčinou navýšení rozpočtu na rekonstrukci. Voda ale není jediný problém nádraží. Už týdny například nejezdí pohyblivé schody do vestibulu historické budovy.

Tagy nádraží praha SŽDC
Žádné komentáře