LOT 3a leaderboard

Organizátoři nejdelšího vlaku: příští rok zvažujeme další cestu

RegioJet Ex10097 Prtaha - Oršava, foto: Zdopravy.cz/Josef PetrákRegioJet Ex10097 Prtaha - Oršava, foto: Zdopravy.cz/Josef Petrák

Premiérová cesta účastníků na Festival Banát speciálním vlakem nemusí být poslední. Organizátoři festivalu a vlaky jsou natolik spokojeni, že zvažují

Premiérová cesta účastníků na Festival Banát speciálním vlakem nemusí být poslední. Organizátoři festivalu a vlaky jsou natolik spokojeni, že zvažují stejný vlak vypravit znovu.

„Klaplo vše, jak jsme plánovali. V září si chceme sednout znovu a domluvit, zda pojedeme příští rok takto znovu,“ říká Jiří Schmidt, který sám jezdí do Banátu přes dvacet let několikrát do roka. Tentokrát do Rumunska jel ale jinak, než obvykle: jako provozní ředitel RegioJetu měl na starosti organizaci osmnáctivozového vlaku, který vezl přes tisícovku lidí. „Připravovali jsme to přes dva roky. Všichni, co se na tom podíleli, projevili zájem akci zopakovat příští rok znovu,“ dodal Schmidt.

Pořadatel festivalu Štěpán Slaný, který zajistil do vlaku složeného z vozů čtyř dopravců cestující, je myšlence železniční dopravu zopakovat i příští rok, nakloněn. „Vlak pomohl určitě zvýšit povědomí o celé akci i Banátu, mediální pozornost byla nebývalá,“ říká Slaný.

Podle Schmidta vlak dojel do Rumunska s dvouhodinovým zpožděním, které způsobilo čekání na maďarsko-rumunských hranicích. „Někdo nemohl najít občanský průkaz, tak se protáhla,“ dodal Schmidt. Na zpáteční cestě dojel vlak úplně přesně podle naplánovaného jízdního řádu.

Reportáž a mnoho fotografií z cesty i festivalu uveřejnil magazín ŽelPage.

Tagy banát RegioJet
Žádné komentáře