Obyvatelé Opočna se dočkali obchvatu, vede přes něj lávka pro cyklisty

Nový obchvat Opočna s lávkou pro cyklisty. Foto: opocno.czNový obchvat Opočna s lávkou pro cyklisty. Foto: opocno.cz

Nová komunikace bude sloužit také jako spojnice mezi regionálními centry Dobruškou a Hradcem Králové a jako hlavní přístupová komunikace do rekreačních oblastí Orlických hor.

Řidiči v Opočně na Rychnovsku v Královéhradeckém kraji budou mít od zítřejšího dne k dispozici první část obchvatu Opočna. Dlouho očekávaná stavba přeložky silnice II/298 trvala rok a čtvrt, vyšla na 145 milionů korun. Je součástí velkých investic do infrastruktury kvůli rozšíření automobilky Škoda Auto v Kvasinách.

Severní část obchvatu měří necelé dva kilometry, vyvede tranzitní dopravu z centra města. Trasa začíná na kruhovém objezdu, který vznikl na křižovatce silnic vedoucích z Opočna na Bohuslavice a České Meziříčí. Napojí se za městem na silnici II/298 vedoucí na Dobrušku. Ke slavnostnímu otevření došlo dnes.

„Provoz bude zatím v omezeném režimu a budeme muset projíždět se zvýšenou opatrností. Budou probíhat měření hluku a další nezbytné úkony v rámci zkušebního provozu,“ uvedl městský úřad v Opočně na svých stránkách. Důvodem otevření obchvatu od 12. srpna jsou hlavně drobné dokončovací práce a další nezbytné dodělávky a administrativní záležitosti, které je třeba dokončit.

Dosud je osobní i těžká nákladní doprava vedena městem. Nová komunikace bude sloužit také jako spojnice mezi regionálními centry Dobruškou a Hradcem Králové a jako hlavní přístupová komunikace do rekreačních oblastí Orlických hor.

Součástí stavby je i nová lávka pro cyklisty, kteří jezdí mezi Dobruškou a Opočnem.

Druhá etapa zahrnuje úsek od okružní křižovatky přes přemostění Zlatého potoka a napojí se na silnici ve směru Ledce a Třebechovice. Zatím se ještě nestaví, kraj nemá vykoupeny všechny pozemky.

Investorem stavby je Královéhradecký kraj, zhotovitelem firma M-Silnice. Na financování stavby obchvatu města Opočna se podílí ministerstvo průmyslu a obchodu a Královéhradecký kraj.

Kompletní mapa obou etap obchvatu je na stránkách Opočna.

Tagy II/298 Královéhradecký kraj M-Silnice obchvat Opočna Opočno Top
17 komentářů