Mimořádné události Železnice Zprávy

Obrazem: V pátek vykolejil kocour i parní mašina

Vykolejená lokomotiva. Autor: Drážní inspekce
Vykolejená lokomotiva. Autor: Drážní inspekce

Pátek byl smolným dnem pro dvě lokomotivy a jejich strojvedoucí. Ve Veselí nad Moravou došlo k nezajištěné jízdě parní lokomotivy (řada 525), která následně narazila do zarážedla a vykolejila. Při mimořádné události byl jeden člověk zraněn a celkově byla škoda odhadnuta na 150 000 korun (100 tisíc na mašině, 50 tisíc na trati).

Podle portálu deník.cz šlo o nepojízdný stroj, který byl v depu na opravě. Rozjel se po manipulační koleji. Za jízdy prý z vlaku vyskočil muž. „Měl poraněný hrudník a ruku. Jednalo se o zranění lehčího charakteru,“ uvedla pro denik.cz mluvčí záchranky Hedvika Kropáčková.

Už předtím hodinu před polednem v Kostelci u Heřmanova Městce vykolejila na výhybce číslo 2 lokomotiva manipulačního vlaku. Šlo o stroj řady 742, přezdívaný kocour. „Při mimořádné události nebyl nikdo zraněn. Škoda na lokomotivě byla odhadnuta na milion a na trati 50 tisíc korun,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati nebyl přerušen.

Obě nehody nyní inspekce šetří.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Výbuch, výfuk.

50.000,- Kč za hromadu všeho možného+hlíny, plechovou ceduli na trubce a pražec po kterém jezdil Franz Josef? To si ta fabrika na výluky – SŽDC dělá srandu, či co?

petr.r

Není moc, ty nový pražce tam někdo doveze, aspon dva lidi je usadí, utáhnou šrouby, cedulu atd.

Neuwelt

Copak je to za řadu 525?

adamec475101

Je to průmyslová parní lokomotiva typového označení EP 1000. Řadou 525 pokud vím nikdy označena nebyla, označili ji tak až nadšenci z depa Veselí nad Moravou podle způsobu Kryšpínova značení – 5 spřažených náprav, maximální rychlost 50 km/h a 15 tun na nápravu.

Panelák

Asi neodpočaté lokomotivy po šichtě jinde, měli by jim pániposlanci udělat nějaký Monitoring průkazů způsobilosti…

X 1

A samozřejmě nějaké to školení by jistě neuškodilo. 😉

Kirschner

Kde přesně sa ta manipulační kolej ( se škodou 50 tk) na trati nachází? Měl jsem za to, že manipulační kolej se nachází v dopravně též stanici a slouží k manipulaci posunu vozidel po stanici. Zjednodušeně z ní a na ní nejezdí vlaky.

Franta

Kde se pise o skode na manipulacni koleji za 50tis.? Ja vidim v clanku skodu na trati.

Kirschner

Přesně tak Františku. Škoda za 50 táců je na trati a čoudě se to stalo na manipulační koleji (neopustila dopravnu)? Třeba mi to laikovi odborně vysvětlíte.