CZ LOKO slaví 1111. drážní vozidlo. Lokomotivu EffiShunter 600 převzalo Čepro

Předseda představenstva CZ LOKO Josef Bárta (vpravo) a člen představenstva Čepro František Todt. Pramen: CZ LOKOPředseda představenstva CZ LOKO Josef Bárta (vpravo) a člen představenstva Čepro František Todt. Pramen: CZ LOKO

Českotřebovský výrobce lokomotiv slaví, z bran závodu vyjel stroj s číslem 1111. Převzalo ho Čepro.

Společnost CZ LOKO dodala zákazníkům další posunovací lokomotivu. EffiShunter 600 převzala státní ropná společnost Čepro, která stroj využije ve svém skladu v Loukově na Kroměřížsku. Výrobce předávku vnímá i jako milník ve své čtvrtstoletí dlouhé historii, neboť lokomotiva pro Čepro je 1111. vozidlem, které opustilo brány závodu.

Čepro si u CZ LOKO pořídilo už třetí stroj. „Především v době odstávek domácích rafinérií zmanipulujeme o stovky procent více vagónů. Díky tomu zvládneme udržet stabilitu českého trhu pohonných hmot,“ uvedl šéf Čepra Jan Duspěva. Podle něj je státní firma se stroji českého výrobce spokojená.

Upomínková tabulka pro lokomotivu EffiShunter 600 pro Čepro. Pramen: CZ LOKOPředseda představenstva CZ LOKO Josef Bárta (vlevo) a člen představenstva Čepro František Todt. Pramen: CZ LOKOLokomotiva EffiShunter 600 ve skladu Čepra. Pramen: CZ LOKOPředseda představenstva CZ LOKO Josef Bárta (vpravo) a člen představenstva Čepro František Todt. Pramen: CZ LOKO

„Kdyby mi někdo před dvaceti lety řekl, že vyrobíme lokomotivu s pořadovým číslem 1111, nevěřil bych mu. Za tu dobu jsme se však neuvěřitelně posunuli dopředu. Dnes vyrábíme lokomotivy na základě vlastního know-how, tady u nás v České republice. Jsem pyšný na všechny naše zaměstnance, kteří se na tom podílí a jsou garancí dalšího rozvoje firmy,“ uvedl předseda představenstva CZ LOKO Josef Bárta.

Z původní opravny lokomotiv regionálního významu, která v polovině 90. let bojovala o přežití, se dnešní CZ LOKO stalo evropskou dvojkou ve výrobě nových motorových posunovacích lokomotiv. Firma má vlastní vývoj, konstrukci, výrobu i servis. Přes 60 procent produkce exportuje.

Tagy Čepro CZ Loko EffiShunter 600 lokomotiva
48 komentářů