Obrazem: Stavbaři snesli most na staré benešovské trati na Zahradním Městě

Průběžná ulice po snesení starého mostu. Pramen: Správa železnicPrůběžná ulice po snesení starého mostu. Pramen: Správa železnic

Průběžná ulice bude v místě rozšířena tak, aby auta už nemusela jezdit po tramvajových pásech.

V Praze na Zahradním Městě dnes ráno zmizel most přes Průběžnou ulici, po kterém vedla původní trať na Benešov. Vlaky po něm jezdily do poloviny prosince, kdy se přesunuly na nově zbudovaný koridor. Konstrukce musela být snesena kvůli budování přestupního terminálu železnice a MHD.

Průběžná ulice bude v místě rozšířena tak, aby auta už nemusela jezdit po tramvajových pásech. Průběžná ulice je v místě kvůli demoličním pracím až do konce ledna uzavřena, výluka platí i pro MHD.

Na novém mostě v sousedství už je téměř hotova nová železniční stanice Praha – Zahradní Město, ze které bude přímé napojení na tramvajovou zastávku pod mostem. „Vznikne tak moderní přestupní terminál vlak – tram – bus,“ uvedla dnes Správa železnic na twitteru. Hotovo by mělo být letos v září, kdy by také měla nová stanice začít sloužit cestujícím.

Nový terminál na Zahradním Městě je součástí nově budovaného úseku 4. koridoru od jižních portálů Vinohradského tunelu do Hostivaře. Stavba probíhá od června 2018 a vyžádá si přes pět miliard korun. Už v prosinci se cestujícím otevřela nová zastávka Eden, kompletní rekonstrukcí prochází i nádraží Vršovice.

Snášení starého mostu přes Průběžnou ulici. Pramen: Správa železnicSnášení starého mostu přes Průběžnou ulici. Pramen: Správa železnicSnášení starého mostu přes Průběžnou ulici. Pramen: Správa železnicPrůběžná ulice po snesení starého mostu. Pramen: Správa železnicPůvodní vzhled křížení Průběžné ulice a koridoru. Foto: Správa železnicLikvidace kolejí na starém mostu přes Průběžnou ulici. Pramen: Správa železnicLikvidace kolejí na starém mostu přes Průběžnou ulici. Pramen: Správa železnicTerminál Zahradní Město. Chodník pro cestující. Nalevo je odbavovací hala a přímé přístupy na nástupiště (schody a eskalátory), v pilířích vpravo jsou výtahové šachty, za nimi pruh pro auta. Pramen: Správa železnic
Tagy 4. koridor Hostivař - Vršovice Průběžná ulice seznam Správa železnic Zahradní Město
46 komentářů