Obnovená mochovská lokálka nevozí jen vzduch, zájem roste

Motorák řady 810 KŽC Doprava. Autor: KŽC DopravaMotorák řady 810 KŽC Doprava. Autor: KŽC Doprava

Obnovená středočeská lokálka z Mochova do Čelákovic má za sebou první celý týden fungování. A přes některé kritické hlasy se

Obnovená středočeská lokálka z Mochova do Čelákovic má za sebou první celý týden fungování. A přes některé kritické hlasy se ukazuje, že by oprášení provozu po více než jedenáctileté přestávce mohlo mít smysl. „Zájem je rostoucí, za první týden připadalo na jeden spoj v průměru 16 až 24 lidí,“ uvedl mluvčí středočeského organizátora IDSK Oldřich Buchetka.

Nově zavedená linka S24 může mimo jiné těžit z častých dopravních komplikací na přilehlé dálnici D11 a dalších silnicích do Prahy. Spoje na objednávku kraje zajišťuje motoráky 810 společnost KŽC Doprava o kapacitě 54 cestujících. Vlaky jezdí ve všedních dnech v každém směru šestkrát, třikrát ráno a třikrát v podvečer.

Jízdní řád tratě Čelákovice - Mochov.

Jízdní řád tratě Čelákovice – Mochov.

„Není o čem diskutovat. Je to rychlejší než cesta autem do centra Prahy a také rychlejší než cesta autobusem a metrem přes Černý Most. Vlaky tady na čas jednoznačně vítězí,“ hýřil optimismem při spuštění lokálky krajský radní pro dopravu František Petrtýl. Cesta vlakem z Mochova na Masarykovo nádraží s přestupem v Čelákovicích trvá 38 minut.

Tagy cestující KŽC Doprava lokálka Mochov
19 komentářů