Nové tramvaje do Vratislavi dodá polská PESA

Nová tramvaj Pesa Twist pro Vratislav. Foto: PESA BydgosczNová tramvaj Pesa Twist pro Vratislav. Foto: PESA Bydgoscz

První tramvaje dorazí do dvou let, mají být nejtišší v Polsku.

Dopravní podnik MPK Wrocław uzavřel smlouvu na dodávku až 40 nových nízkopodlažních tramvají od polského výrobce PESA Bydhošť. Podpis smlouvy oznámil dopravce na svých stránkách. V hlavním městě Dolního Slezska vyjedou první nové tramvaje do dvou let.

Kontrakt počítá s dodávkou 24 tramvají s opcí na dalších šestnáct. Půjde o 29 metrů dlouhé tramvaje. Hodnota zakázky na 24 tramvají je 204 milionů zlotých (1,112 miliardy korun). Jedna tramvaj tak vyjde na zhruba 46 milionů korun.

Tramvaj bude z řady Twist, PESA chystá speciální úpravy pro provoz ve Vratislavi. „Půjde o jednu z nejtišších tramvají v Polsku. Vybavili jsme ji také systémem rekuperace energie a bateriemi, které umožňují jízdu v případě výpadku proudu,“ řekl Marcin Grzyb, ředitel lehkých kolejových vozidel PESA Bydgoszcz. Tříčlánkové tramvaje mají mít kapacitu 200 cestujících, z toho 40 sedících.

MPK Wrocław provádí rozsáhlou modernizaci své tramvajové flotily. Kromě proměny tramvají od Škody čeká na dodávku dříve objednaných nových nízkopodlažních tramvají od Modertransu.

Tagy MPK Wroclav Pesa Bydgoszcz
13 komentářů