egoe-plus
Železnice

Nové stejnokroje pro Správu železnic bude dodávat Brudra, první dorazí ve třetím čtvrtletí

Nové uniformy SŽDC. Pramen: SŽDC
Nové uniformy SŽDC. Pramen: SŽDC

Správa železnic vybrala dodavatele stejnokrojů a jejich částí na další tři roky. Zakázku na nové uniformy a doplňky k nim získala společnost Brudra, která v soutěži těsně porazila společnost Vestimentum z oděvního holdingu Blažek.

Správa železnic za nové stejnokroje zaplatí 185 milionů, vyplývá z údajů na profilu zadavatele. Vestimentum bylo o necelý milion korun dražší. Jde o rámcovou smlouvu, Správa železnic nemusí vyčerpat veškerý objem v kontraktu.

Dosud stejnokroje dodává prostějovská společnost Koutný. Ta se na jejich výrobě bude dál podílet: ve smlouvě ji Brudra uvádí jako svého dodavatele. Dalším dodavatelem byla například společnost Lubomír Mlček-ASTONA, dodávající košile. O té už smlouva jako o dodavateli nemluví.

Podle registru už Brudra některé zakázky pro Správu železnic zajišťovala, ale v podstatně menším rozsahu. Podle registru smluv jde o zatím největší veřejnou zakázku, kterou firma získala.

Nové uniformy navrhla pro Správu železnic společnost Blažek. Změna stejnokroje čeká zhruba 4500 uniformovaných zaměstnanců správy železnic. Podle Správy železnic jsou nové uniformy „pohodlné, vzdušné a nemačkavé“. Mají reflexní prvky a nesou nové logo Správy železnic, které je i na knoflících. Nezbytnou součástí je červená čepice. Kromě základního dělení na pánské a dámské mají několik dalších podvariant, například zimní a letní. Na podobě uniforem se podíleli i zaměstnanci.

První nové uniformy by se měly u zaměstnanců Správy železnic objevit ve třetím čtvrtletí letošního roku. Správa železnic předpokládá, že kompletní výstroj na jednoho zaměstnance přijde na zhruba 16 tisíc korun.

21 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk

Zásadním hlediskem při návrhu uniformy by měla být vedle vzhledu pohodlnost, tahle dvě hlediska vůbec nemusí být v rozporu. Jde o to, aby se zaměstnanci necítili při dvanáctihodinové směně v uniformě jako ve skafandru, a aby uniforma po celodenním nošení nevypadala, jako když ji měla kráva v hubě.. Ne každý zaměstnanec SŽDC totiž pracuje v klimatizované kanceláři. Důraz bych dal hlavně na obuv – ve třicetistupňových vedrech je celodenní nošení běžné uzavřené obuvi doslova mučením. Aby to nedopadlo jako mnohokrát v minulosti, kdy např. výpravčí záviděli výhýbkářům možnost pracovat při vedrech v lehkých montérkách a v tričku.

ros

za ty 3 roky to je za 40.000 kč to snad ani nelze unosit,leda že by přišlo cca 2.000 nových zaměstnancu.

Hen ten oný

Před lety se hovořilo o tom, že u bývalých ČD se bude červená čepice výpravčích rušit. To padlo?

Jirka

Před asi 5 lety se opětovně obnovila červená čepice.

Joska

A ten zoufalý škleb ve tváři bude povinná součást uniformy?

Anonym

Povinné to nebude, ale kdo se nebude usmívat ten to pozná na prémiích.

Chytrý za 2

Kdo ví jestli nebyla soutěž o nové uniformy cinknutá.

Hen ten oný

Netvařte se tak blbě!

Mirvald

No, ten manekýn je divný. Kde Správa železnic bere takové lidi?

liberal shark

Práve že to asi nejsou manekýni, ale skuteční lidé :-). A ti se neradi fotí.

Mirvald

Ty čepice jsou divné. Vpředu nic. Kdyby tam dali alespoň logo (nemluvě o okřídleném kole).

Jiří 2

Okřídlené kolo má v symbolu jedna z odborových centrál, což by se nehodilo. A logo je na straně.

Hen ten oný
Anonym

Redakce rezignovala na zkratku SŽ?

Hen ten oný

Ta se přece nesmí používat!

Kubrt

Ta umínka o logu SŽDC – to je následek kopírování staršího článku, nebo to fakt vysoutěžili ještě pod starou značkou a s tou to bude i plněno? Nebo se udělá dodatek na vyškrtnutí ŠZDC z log? Nebo bude soutěž na vypárání písmenek SŽDC z dodávaných uniforem?

Hajnej

Ještě to DC zbylo v popisku fotky.

Hen ten oný

Něco jako Washington, D.C.

Jiří 2

Na druhou stranu můžeme být rádi, že si s novými uniformami dala Dobrá správa trochu načas. Že se teď nebude muset ve velkém nic párat či jinak obměňovat.

Luděk S.

No! Konečně Správa řeší důležitá témata.