Nové barvy PID míří mimo Prahu, začnou jezdit na linkách z Kladna

Nové autobusy Iveco Crossway LE LIne 12 ČSAD MHD Kladno. Foto: ArrivaNové autobusy Iveco Crossway LE LIne 12 ČSAD MHD Kladno. Foto: Arriva

Autobusy Iveco Crossway v novém barevném schématu jezdí mezi Kladnem a Prahou a Novým Strašecím.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zdydy

hlavně řidiče

Eman

Za mě hnus.

Jerry

Stejné barevné schéma mají už roky vozy plzeňské firmy Desinsekta, která se zabývá desinfekcí, desinsekcí a deratizací. Já věděl, že už jsem to někde viděl.

Jiří Kocurek

Ti mají červený pruh pouze vzadu, nikoliv vepředu. Polsko nebo Indonésie. Asi takový rozdíl.

Sussyman

Pár krát je vídám i v Brně u hl.n

Hassan

Proč 324 Nemá Tenhle Autobus

PepaM

Ze začátku se mi nové barvy moc nelíbili, ale zjevně šlo jen o zvyk, čím víc je vídám, tím víc se mi líbí. Zejména na elektrobusech Škoda pro DPP vypadají velice dobře.

Osamělý Vlk

Tak ono jednak jde o zvyk, a jednak taky na fotce to vypadá jinak než v reálu. V reálu to vypadá podstatně lépe. Co mne na tom vadí je vlastně jenom to, že jde o jednotný nátěr, který navíc není ani jednotný. (Donedávna se kupovaly starší tříbarevné busy.) Jednak to jasně neukazuje na dopravce, když se něco podělá, ale také jsou dopravci, kteří spadají pod dva dopravní systémy, a zároveň nelze dodržovat obě jednotící schémata (reálně třeba ČSAD Liberec jezdí pod Libereckým schématem), pokud bychom nejednotili ve stylu předrevolučním a brzkém porevolučním, kdy červený byly busy městský, modrý příměstský a… Číst vice »

Daniel Jablonecký

To je tím, že většina lidí dává na web fotky podexponované, kdy červená vypadá skoro jak vínová a světle šedá jako tmavě šedá.

Dominic

Na 315 jezdí ČSAD Střední Čechy v nových barvách už od prosincové integrace

Mickey

Za pár let už to nikomu nepřijde divný. Vždyť je jedno jak jsou busy barevný. Alespoň teď každý ví, že když přijíždí bus v nových barvách, tak se může těšit na nový vyvoněný bus.

Ondros

Vím, že pro mnohé je to jak rudý hadr na býka, ale mně se nový vizuál vysloveně líbí. Nerozumím jen tomu, že Praha teď bude všechny zastávky včetně označníků předělávat do černé barvy viz vzorová zastávka na Palackého nám. Aspoň označníky by měly být ve shodné barevné kombinaci šedá/červená.

mlokXCM

Víte ale o tom, že ta červená barva toho hadru je pro lidi, aby ho dobře viděli, a nikoliv pro toho býka, který je barvoslepý?

Ondros

Nevim 🙃

Tomáš

Protože žijeme v době šedého moru. Vše musí být co nejhnusnější.

Jakub

podivejte se do Londyna, vsechen mestky mobiliar, sloupy, semafory, zabradli je v cerne barve a mesto diky tomu vypada ciste a cervene autobusy vyniknou, Nove zastavky konecne vypadaji skvele a doufam, ze mesto bude pokracovat ve sjednocovani.

Ondros

To je věc názoru, já si myslím, že by označník měl být dobře vidět (i z dálky a i na úkor případného vizuálního smogu). Navržený označník je převážně černý.

Jakub

Jinak oznacnik je navrhovam v kombinaci Cerna / cervena takze myslim cajk

Martin Lér

Aha, vidíte, té červené boční linky jsem si předtím nevšimnul, díky za upozornění!

https://pid.cz/praha-testuje-na-palackeho-namesti-novy-zastavkovy-oznacnik/