Nové barvy PID míří mimo Prahu, začnou jezdit na linkách z Kladna

Nové autobusy Iveco Crossway LE LIne 12 ČSAD MHD Kladno. Foto: ArrivaNové autobusy Iveco Crossway LE LIne 12 ČSAD MHD Kladno. Foto: Arriva

Autobusy Iveco Crossway v novém barevném schématu jezdí mezi Kladnem a Prahou a Novým Strašecím.

Společnost ČSAD MHD Kladno začíná zařazovat do provozu nové autobusy Iveco Crossway LE Line 12, které se od jiných autobusů na Kladensku liší především barvou. Jde o dalšího dopravce, který do provozu začíná jezdit v novém designovém schématu Pražské integrované dopravy.

O nasazení nových autobusů informovala Arriva, pod kterou dopravce spadá, v tiskové zprávě. Jde o celkem čtyři kusy. Dočkají se jich cestující na lince 322 z Kladna do Prahy a na linkách zajišťujících spojení v okolí Nového Strašecí.

Jde o autobusy Iveco Crossway LE Line 12 obvyklé délky s nízkopodlažním vstupem, klimatizovaným prostorem a ve výbavě potřebné pro provoz na linkách PID.

Mimo Prahu se první autobusy v novém barevném schématu objevily loni u společnosti lutan, která jezdí na lince z Lysé nad Labem do Předměřic nad Jizerou a Byšiček. Postupně se autobusy v nových barvách objevují v Praze. Nedochází k přelakování původních, v šedo-červené kombinaci jsou dodávány už nové vozy pro DPP, například midibusy Solaris nebo elektrobusy od Škody.

Novou vizuální podobu Pražské integrované dopravy schválili radní loni v létě.

Tagy Arriva ČSAD MHD Kladno Iveco Crossway nové barvy PID PID Pražská integrovaná doprava seznam
19 komentářů