Norwegian porazil v počtu cestujících mezi Evropou a New Yorkem British Airways

Boeing 787-9 společnosti Norwegian na Gatwicku. Foto. Simon Wright - NorwegianBoeing 787-9 společnosti Norwegian na Gatwicku. Foto. Simon Wright - Norwegian

Souboj o největšího dopravce na leteckém spojení mezi Evropou a New Yorkem má nečekaného vítěze. Poprvé v historii přepravil mezi

Souboj o největšího dopravce na leteckém spojení mezi Evropou a New Yorkem má nečekaného vítěze. Poprvé v historii přepravil mezi evropskými letišti a New Yorkem z neamerických dopravců nejvíce cestujících norský dopravce: nízkonákladová společnost Norwegian Air Shuttle, která porazila dlouhodobě první British Airways.

Vyplývá to z dat, která zveřejnila newyorská správa dopravních terminálů Port Authority of New York & New Jersey o provozu na všech letištích v aglomeraci New Yorku.  Svůj triumf oznámil Norwegian v tiskové zprávě.

Podle dat za leden až červenec Norwegian přepravil přes Atlantik do oblasti New Yorku 1,67 milionu cestujících, zatímco British Airways 1,63 milionu. Data ukazují, jak rychle na transatlantických letech Norwegian vyrostl, a současně mohou být i vysvětlením, proč má majitel British Airways na norského dopravce zálusk. Za celý rok 2017 přepravila jen 750 tisíc pasažérů. Během letošního roku firma předstihla například Lufthansu nebo Air France-KLM.

Norwegian, společně s islandskými WOW air, patří k dopravcům, kteří výrazně proměnili cestování přes Atlantik a přinutili ke změnám i zavedené aerolinky. Jejich konkurence lety kvůli tomu zlevnila, standardem se ale také stalo placení za zavazadlo či další služby. Norwegian přidá od 28. října třetí pár spojů mezi Londýnem a New Yorkem.

Tagy British Airways norwegian Norwegian Air Shuttle transatlantické lety
5 komentářů