Nezvyklý krok k řešení chaosu. British Airways přestaly na týden prodávat letenky po Evropě z Heathrow

Airbus A319 v barvách British European Airways. Foto: British AirwaysAirbus A319 v barvách British European Airways. Foto: British Airways

Letenku například z Prahy na Heathrow koupit lze, zpět ale ne.

British Airways přestaly od dnešního dne prodávat letenky z londýnského hlavního letiště Heathrow do evropských destinací. Firma tak vyhověla požadavku letiště uměle snížit počet cestujících kvůli problémům s nedostatkem personálu.

Omezení se týká pouze odletů z Londýna. Firma chce mít ale dostatečnou kapacitu volných míst v letadlech pro případ, že někdo z cestujících kvůli zdržení při letištní kontrole nestihne let. Při letech do Londýna omezení není. Prodeje letenek z letišť Gatwick a City běží dál bez omezení.

Londýnské letiště Heathrow už v červnu vyzvalo aerolinky, ať zastaví prodej letenek na léto. Nejvytíženější britské letiště plánuje počet odlétajících cestujících omezit na 100 000 denně. Kapacitní omezení má platit do 11. září.

„Některé letecké společnosti přijaly významná opatření, jiné však nikoliv, a my se domníváme, že je nyní zapotřebí přijmout další opatření, abychom cestujícím zajistili bezpečnou a spolehlivou cestu,“ uvedl v otevřeném dopise cestujícím šéf letiště John Holland-Kaye. Podobné omezení zavedlo například amsterdamské letiště.

Tagy British Airways Heathrow LHR
34 komentářů