Největší trolejbusovou zakázku získala Škoda. Plzni dodá až 17 vozů s bateriemi

Trolejbus 27 Tr z produkce Škody Electric. Foto: Škoda Electric.Trolejbus 27 Tr z produkce Škody Electric. Foto: Škoda Electric.

Největší zakázku na dodávku nových trolejbusů vyhlášenou v posledních dvou letech mezi českými dopravními podniky vyhrála společnost Škoda Electric. Po

Největší zakázku na dodávku nových trolejbusů vyhlášenou v posledních dvou letech mezi českými dopravními podniky vyhrála společnost Škoda Electric. Po Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) dodá až 17 osmnáctimetrových parciálních trolejbusů.

Vítězství Škody Electric vyplývá z rámcové smlouvy zveřejněné v registru smluv. Podle ní dodá firma letos do deseti měsíců od podpisu 7 trolejbusů, dalších deset mohou PMDP objednat později. Za každý trolejbus zaplatí PMDP 16,7 milionů korun bez daně, celá smlouva tak má hodnotu 246,5 milionů korun bez DPH. Jde tak o největší smlouvu na nové trolejbusy v tuzemské městské hromadné dopravě od května 2016, kdy v Plzni uzavřeli rámcovou smlouvu na dvanáctimetrové trolejbusy opět pro PMDP.

Půjde o kloubové trolejbusy 27 Tr, které vyrábí Škoda Electric ve spolupráci se Solarisem.  (Původní informace o trolejbusech 35 Tr byla mylná, pozn. redakce)

Detaily o soutěži zatím PMDP nezveřejnily, písemná zpráva zadavatele chybí. Podle detailů ve smlouvě budou trolejbusy vybaveny vnitřním kamerovým systémem či budou mít wifi.

Zakázka potvrzuje velkou oblibu parciálních trolejbusů, které díky přídavné baterii umožňují i jízdu mimo troleje. Podle smlouvy má trolejbus na baterii ujet nejméně 12 kilometrů.

Tagy Iveco parciální trolejbusy Plzeňské městské dopravní podniky PMDP Škoda 35Tr Škoda Electric
7 komentářů