cargo

Nejsou lidi. Southwest Airlines musí rušit stovky letů denně

Boeing 737-800 v barvách Southwest Airlines. Foto: Stephen M. KellerBoeing 737-800 v barvách Southwest Airlines. Foto: Stephen M. Keller

Dopravce během víkendu zrušil až 30 % letů.

Jedna z největších leteckých společností v USA se dostala v posledních dnech do velkých provozních problémů, kdy musela zrušit až 30 % svých plánovaných letů. I když se po víkendu dnes situace mírně zlepšila, tisíce lidí stále musí hledat náhradní spojení.

Během víkendu dopravce zrušil přes 1 800 letů, během pondělí se situace zlepšila a dopravce zrušil kolem tří stovek letů, jak vyplývá z dat Flightaware.

Dopravce již oznámil, že na příští týdny a měsíce zredukuje svůj letový řád, aby se vyhnul dalším škrtům. Firma se zpočátku snažila svalit vinu s rušením letů hlavně na počasí a chyby v řízení letového provozu, později přiznala, že má nedostatek zaměstnanců.

Řada dopravců zejména v USA čelí nečekaně rychlému zotavení poptávky, na které nejsou úplně připraveni poté, co museli kvůli pandemii výrazně omezit provoz. Americká média spekulují také o tom, že ve firmě výrazně stoupla „nemocnost“ poté, co aerolinky začaly požadovat po zaměstnancích povinné očkování proti covid-19. Southwest tyto informace označily jako nepodložené a nepřesné. Samy výpadek oficiálně nekomentují, sociální sítě jsou však plné stížností zákazníků na velké problémy změnit let. Šéf aerolinek Mike Van den Ven pro CNBC uvedl, že dopravce stále nemá tolik posádek, kolik potřebuje. Server The Points Guy v rozsáhlém textu upozornil, že firma měla nedostatečnou zálohu volných zaměstnanců už během posledních měsíců.

Tagy nedostatek zaměstnanců seznam Southwest Airlines
1 komentář