LOT 3a leaderboard

Nejkrásnějším nádražím jsou Rozsochy na Vysočině, osobností je „květinová“ výpravčí

Nádraží Rozsochy. Autor: Miloš StloukalNádraží Rozsochy. Autor: Miloš Stloukal

Ve 13. ročníku soutěže o Nejkrásnější nádraží České republiky zvítězily Rozsochy v kraji Vysočina. Při slavnostním vyhlášení dnes v Senátu

Ve 13. ročníku soutěže o Nejkrásnější nádraží České republiky zvítězily Rozsochy v kraji Vysočina. Při slavnostním vyhlášení dnes v Senátu převzaly žezlo od loňského vítěze, kterým byly Blíževedly na Českolipsku.

Celkem pořadatelé soutěže napočítali 11457 platných hlasů, z toho pro Rozsochy hlasovalo 2578 lidí. Stříbro získaly Čelákovice s 1882 hlasy a bronz Slezské Rudoltice s 1758 hlasy. Letos byla poprvé udělena cena Osobnosti ročníku. Získala ji výpravčí Milena Vyčítalová za „mnohaletou obdivuhodnou péči o květinovou výzdobu středomoravských stanic, kde působila“. Pořadatelé také udělili Cenu souznění za spolupráci a výjimečné počiny při obnově nebo provozu objektů. Obdržely ji zastávka Černošice a stanice Nižbor a Podbořany. Cenu generálního ředitele Správy železniční dopravní cesty má Karlštejn.

Nádraží Božejovice. Autor: Ivana KortusováNádraží Železná Ruda-Alžbětín. Autor: Tereza ZatřepálkováNádraží Rudoltice. Autor: David ChovančíkNádraží Rozsochy. Autor: Miloš StloukalNádraží Kynšperk nad Ohří. Autor: Petr MüllerNádraží Kouty nad Desnou. Autor: Aleš BřezíkNádraží Harrachov. Autor: Libor SvatošNádraží Frýdlant nad Ostravicí. Autor: Vojtěch KuželNádraží Čelákovice. Autor: SŽDCNádraží Čeladná. Autor: Vojtěch KuželNádraží Blíževedly, vítěz roku 2018. Pramen: Nejnadrazi.cz

„Soutěž přináší viditelné výsledky, a to jí dává smysl. Velmi si vážíme práce lidí na železnici a touto soutěží jim za ni děkujeme. Těší nás také zájem veřejnosti o kvalitu prostředí stanic a snaha měst a obcí spolupracovat na smysluplném využití prostorů, které již železnice nepotřebuje,“ uvedla Drahomíra Kolmanová, iniciátorka projektu a ředitelka Asociace Entente Florale CZ-Souznění.

Právě tento spolek soutěž pořádá. Spolupořadatelem je spolek ŽelPage a generálním partnerem Správa železniční dopravní cesty. Pořadatelé ocenili, že po převodu nádraží do majetku SŽDC byla zahájena „nebývalá vlna rekonstrukcí“.

Na titul Nejkrásnější nádraží ČR letos veřejnost navrhla celkem 67 stanic. Do finále postoupily Božejovice, Čeladná, Čelákovice, Frýdlant nad Ostravicí, Harrachov, Kouty nad Desnou, Kynšperk nad Ohří, Rozsochy, Slezské Rudoltice a Železná Ruda-Alžbětín.

Tagy Nejkrásnější nádraží Rozsochy SŽDC Top
30 komentářů