Cestovní ruch Infrastruktura Železnice Zprávy

Obrazem: Harrachov, nebo Kouty? Desítka finalistů se utká o titul Nejkrásnější nádraží

Nádraží Blíževedly, vítěz roku 2018. Pramen: Nejnadrazi.cz
Nádraží Blíževedly, vítěz roku 2018. Pramen: Nejnadrazi.cz

Finále 13. ročníku soutěže o Nejkrásnější nádraží České republiky je tu. Z desítky finalistů mohou lidé vybírat až do 10. října, pak bude vyhlášen vítěz. Ten nastoupí na místo nádraží Blíževedly v Libereckém kraji, které bylo za nejkrásnější prohlášeno loni.

Soutěž pořádají spolky Asociace Entente Florale CZ – Souznění a ŽelPage. „Smyslem soutěže je zlepšit stav našich nádraží, pochválit za vzornou péči a květinovou výzdobu. Prostřednictvím soutěže motivujeme obce, města a zaměstnance vlastnických a správních institucí, aby se odpovědně starali o svěřené majetky. Chválíme dobrou práci lidí, kteří o nádraží dobře pečují a dávají tak dobrý příklad ostatním,“ napsaly spolky v tiskové zprávě.

Finalisty letošního roku jsou: Božejovice, Čeladná, Čelákovice, Frýdlant nad Ostravicí, Harrachov, Kouty nad Desnou, Kynšperk nad Ohří, Rozsochy, Slezské Rudoltice a Železná Ruda-Alžbětín. Hlasovat lze na stránkách http://www.nejnadrazi.cz.

20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Romanero

Letos bída. Blíževedlům (ideálně bez té ohyzdné přístavby) nesahá žádný kandidát ani po pás. Květiny už se prakticky nekonají, asi vyčerpáno.

jenajv

… taky to tak letos vidím. Jinak za mne Slezské Rudoltice … a zde téměř všechny zastávky a nádraží u nás 🙂 http://www.zastavkopedie.er.cz

Jan

Ty jo, to cumim, ze se nebali tam dat Celadnou. Mam to „doma“ v Beskydech, ale je to priklad, ze nadrazi se nemusi jen vracet do sve historicke podoby, ktera je casto velmi krasna, jako jde videt v tech Slezskych Rudolticich, ale ze i moderne pojate nadrazicko muze byt nadherne. Jinak vice fotek Celadne je na Archiwebu zde: https://www.archiweb.cz/b/zeleznicni-zastavka-celadna

PetrB

Slezské Rudoltice, protože tam to šlo renovovat bez prefabrikatů a s citem

JarynJarin

Rozhodně Kralupy nad Vltavou. V závěsu Lovosice !!!

Zlínka

Zásadně nesouhlasím. První místo Zlín!!

Petr

Božejovice

Georg

jak nekoho mohl napadnout nominovat ten splacenej harrachov? mimochodem, soucasna budova nikdy nadrazim nebyla, zastavka mela drevenou boudu o kousicek vedle (dum za ni stale existuje).

https://szklarska_poreba.fotopolska.eu/61936,foto.html?o=b19252&p=1
https://szklarska_poreba.fotopolska.eu/61934,foto.html – 1935
http://www.zackenbahn-im-modell.de/images/modul_bf_strickerhaeuser/modul_bf_strickerhaeuser_02.jpg

pohled z opacneho smeru, tj. na soucasnou „nadrazni“ budovu jsem bohuzel nenasel

Alibaba

A dneska ta současná budova není nádražím (nádražní budovou)? Časy se mění…

P.S.: Hezký archiv.

Georg

no je, ale je to fakt na bednu? 🙂

Martin z Moravy

Jsem jednoznačně za Rosice u Brna.

Kazisvět

Jak můžou vést Čelákovice, jeden z extrémních příkladů totálně imbecilně řešené přestavby stanice. Tahle sežeďácká úchylka na odsunutí nástupiště od budovy, co nejkratším zastřešením a naopak co nejdelší přístupovou cestou k němu (v tomto případě krásný koridor jako v lágru ) by měla být veřejně pranýřovaná včetně jejích autorů. Nehledě na to nechutné zastřešení prvního nástupiště a opravu opraveného…

Štěpán

Zcela souhlasím. Čelákovice jsou po rekonstrukci skutečně odporné, nádražní budova má příšernou barvu a zastřešení nástupišť a PHS raději komentovat nebudu, ať neporušuji pravidla diskuze.
Za mě jsou jasná volba pro hlasování Božejovice, i když Rozsochy nebo Kynšperk jsou taky nádherné.

Kazisvět

Já jsem taky hlasoval pro Božejovice, ale vzápětí jsem toho litoval… Když jsem zjistil tu příšernou informaci, že vedou Čelákovice, dal bych to Rozsochám, které mají sice obyčejně vypadající budovu, ale leží na krásné trati v krásné krajině.

XXXD

No jo, ale když se pro změnu některé obce proti takovým obludnostem postaví jako například ty okolo Berounky, tak je tu najednou povyk, co že si to dovolují a proč blokují opravu a ještě si diktují podmínky.

Mrc

K prodloužení přístupu rozhodně nedošlo, spíše naopak (schválně jestli zjistíte proč tam ten koridor je, před rekose muselo z městské části za drahou dlouho obcházet, nebo skrz koleje, to teď není potřeba) . Ta přestavba je pěkná, to co pokulhává je kvalita přestavby, kdy počítám že se za pár let bude potřeba rekonstrukce zas… S tím zastřešením souhlas…

Romanero

Jaké odsunuté nástupiště? Vždyť jeden směr je přímo u budovy, druhý má ostrov, to je holt v takové stanici už nutnost.

Filip Mrkva

Polovica tych nadrazi vyzera tak obycajne, ze netusim na zaklade coho ich nominovali.

Kubrt

Ta soutěž už běží léta a tak už není moc co vybírat, celý ten nápad se poněkud vyprázdnil. Osobně považuju za důležitější kvalitu dopravních služeb než počet květináčů (i když ty už být nemusejí, jak koukám).

Georg

jojo, taky mi prijde, ze by bylo lepsi hledat funkcni a diky zapojeni obce ziva nadrazi typu mnichovice nez se dojimat domecky uprostred niceho, kam ctyrikrat za den prijede nesmyslne pomaly sukafon.