Nehoda nákladních vlaků zkomplikovala RegioJetu spoj do Chorvatska, musel vypravit 13 náhradních autobusů

Nehoda nákladních vlaků u města Križevci. Foto: Krizevci.infoNehoda nákladních vlaků u města Križevci. Foto: Krizevci.info

Podle RegioJetu mají cestující nárok na 50 % jízdenky zpět.

(aktualizováno 13:39) RegioJet se musí vypořádat s novou komplikací u své železniční linky mezi Českem a Chorvatskem. Na trati mezi Koprivnicou a Záhřebem dnes došlo ke srážce dvou nákladních vlaků, kvůli kterým je neprůjezdná. Cestující tak musejí počítat s tím, že část cesty pojedou autobusy.

Ke srážce došlo u města Križevci mezi Koprivnicou a Záhřebem. Jde o jednokolejný úsek, provoz je do odstranění následků zastaven. Na nehodu upozornila chorvatská média nebo například Railpage.net. Šlo o srážku vlaků dopravců HŽ Cargo a Enna Trans, při nehodě nikdo nezahynul, lehce byli zraněni oba strojvedoucí.

Podle serveru Prigorski došlo k nehodě poté, co vlak HŽ Cargo kvůli poruše neplánovaně zastavil na trati a narazil do něj ve 4:50 ráno vlak Enna Trans. Šest vozů vykolejilo. HŽ Cargo oznámilo, že očekává přerušení dopravy na 48 hodin.

RegioJet kvůli uzavření trati zajistil třináct náhradních dálkových autobusů, které cestující rozvážejí do jejich cílových destinací. Stejně tak i při cestě zpět ze Splitu a Rijeky budou dnes mimořádně vypraveny autobusy. „Ve spolupráci s chorvatskými partnery jsme začali náhradní dopravu zajišťovat ihned poté, co Chorvatské železnice informovaly o uzavření tratě tak, abychom minimalizovali zpoždění. Přistaveno bylo 13 autobusů,  autobusy do Splitu odjedou po 15. hodině,“ řekl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. Podle něj dostanou cestující zpět 50 % jízdného. Spoj s odjezdem z Chorvatska včera stihl úsekem projet ještě před nehodou.

Omezení se jistě dotkne i těch, kteří jedou vlakem do Chorvatska dnes. Podle Ondrůje se nakonec ale podařilo zajistit, že vlak pojede odklonovou tratí až do Záhřebu, odkud pojedou náhradní autobusy do Splitu. Do Rijeky pojedou cestující bez přestupu na autobus kompletní cestu vlakem, musejí ale počítat se zpožděním. Vlak pojede přes Kloštar (mapa sítě HŽ je zde).

(V původní verzi RegioJet uváděl, že všechny autobusy již odjely, což se ukázalo jako nesprávná informace)

Tagy HŽ Cargo RegioJet vlakem do Chorvatska vlaky do Chorvatska
183 komentářů