LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Náměstek SŽDC odchází s odstupným 1,6 milionu korun, ČD výplatu na odchod vedení tají

Náměstek Tomáš Drmola (druhý z prava). Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářNáměstek Tomáš Drmola (druhý z prava). Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Éra velkorysých odstupných pro manažery na české železnici nekončí. Tomáš Drmola, který k 31. říjnu skončil na postu náměstka generálního

Zpět na článek
18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ŠVL

Gramatická poznámka pro autora: při uvádění jmen a příjmení ve 3. pádu se koncovka „-ovi“ dává až k příjmení, křestní jméno se zakončuje „-u“. V první větě posledního odstavce tak má správně být: „… šéfovi Pavlu Krtkovi, místopředsedovi Ludvíku Urbanovi a členovi Martinu Bělčíkovi.“

Milan

Zákonná výše odstupného při zrušení pracovního místa jsou 3 průměrné měsíční platy.

Michal

A pak že se na dráze nedají vydělat prachy… 🙂

Ono to není „až tak moc“, aspoň matematicky – pokud se to bere jako ekvivalent zrušení místa podle ZP nebo kolektivní smlouvy, tak se na podobné částky snadno dostanete. Já dělal v oboru těžce postiženém krizí a povedlo se mi takto u dvou zaměstnavatelů zreorganizovat a pokaždé po půlmegu, a zdaleka jsem nebyl náměstek takhle velké firmy.

Jestli dostal za konkurenční doložku 12 platů a měl plat kousek nad kilo, tak to takhle vyjde.

Emil

Zprivatizovat a basta!

Premek

A lidem z provozu nabízí navýšení 0,0%, nemám slov…

Michal

No když vezmete 1,6 milionu a rozdrobíte to mezi 17 000 lidí, tak je pravda, že všichni mohli mít celý rok plat vyšší o 8 CZK.

Mně spíš než tenhle strejda štvou volené funkce, které po nezvolení dostanou odstupné. Zejména u poslanců je to vrchol nevkusu.

Petr.R

co kdyby sždc zpoplatnily vlaky co se jím rozsvítí dvě žárovky na návěsti, přeci je to větší spotřeba než když svítí jedna žárovka aby měly větší zálohu peněz naodstupný pro další vyžírky.

Julča

A aby nešel do toho dopravního podniku jen se šesti platy, tak mu k tomu později přidají i nemalý bonus za roční manažerské KPI, na které má nárok jako celé vedení, že?

František

Zase závistive řeči zde diskutujících… špičkový manažer nebude brát menší plat protože je ve státní firmě. To raději půjde dělat za normální manažerský plat do soukromého sektoru, a ve státním budou dělat Pepikove z Horní Dolní, kteří tomu nerozumí.
Dnešní doba nenahrava úsporám na platech, nahrává pravému opaku… jak v manažerské rovině, tak v té provozní.
Tak nezáviďme.

Fan_thomas

Tak jistěěě….všichni jsme závistivé socky. A ty jsi co ?

Pibik

Ano špičkový….

DP

C.V. odvolaného ředitele : Tomáš Drmola, MBA Narodil se v roce 1963, pochází z Prostějova. Vystudoval ekonomii na Univerzitě v Norimberku. Má pracovní zkušenosti z vrcholových řídicích pozic v oblasti strojírenství a vodárenství, a to jak v Německu, tak i v České republice. Od března 2014 byl členem Správní rady SŽDC, v listopadu téhož roku pak byl jmenován do funkce náměstka generálního ředitele pro správu majetku. Ve volném čase se věnuje zejména rodině a sportu. C.V. není z nezávislého zdroje, ale jestli je to pravda, tak plat bude nastaven správně, a jestli hospodařil z majetkem státu dobře , tak to… Číst vice »

Bobo

Houby zavistive… Takhle je to porad, manazer je bohate odmenen za kradez penez druhym z provozu… Tohle muze obdivovat jen….

Josef

266 000,- měsíčně. No to se žije určitě špatně za takový mrzký peníz. Tak dostane odstupné milion a půl. Chudáčci manažeři a lidi v provozu skoro ani ne za desetinu jeho platu.

Kubrt

Tady psali https://zdopravy.cz/kdo-zamiri-do-vedeni-cd-ve-hre-je-sef-drazniho-uradu-kolar-i-manazer-cd-cargo-18660/ , že mají málo zájemců o představenstvo, tak se přihlašte a můžete mít taky slušný plat. Schopnosti na to určitě máte.

Pibik

Státní doprava jede. 😀