LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Náměstek SŽDC odchází s odstupným 1,6 milionu korun, ČD výplatu na odchod vedení tají

Náměstek Tomáš Drmola (druhý z prava). Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářNáměstek Tomáš Drmola (druhý z prava). Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Éra velkorysých odstupných pro manažery na české železnici nekončí. Tomáš Drmola, který k 31. říjnu skončil na postu náměstka generálního

Éra velkorysých odstupných pro manažery na české železnici nekončí. Tomáš Drmola, který k 31. říjnu skončil na postu náměstka generálního ředitele SŽDC pro správu majetku, dostane odstupné 1,6 milionů korun. Milionové odstupné má dostat i trojice odvolaných členů představenstva Českých drah, jeho výši ale státní dopravce tají.

Na Drmolovo odstupné upozornily Hospodářské noviny, které citují mluvčí SŽDC Kateřinu Šubovou. Podle ní jde o odchodné ve výši šesti měsíčních platů. „Odchodné vychází z platné manažerské smlouvy a jedná se o řádné obchodní vyrovnání při odchodu z funkce. V případě, že by nebyl uplatněn daný článek manažerské smlouvy, měl by pan Drmola nárok na zákonné odstupné v obdobné výši,“ uvedla Šubová.

Drmola na SŽDC skončil tím, že mu zrušili funkci. K odchodu manažera, který má blízko především k Jaroslavu Faltýnkovi z ANO, došlo oficiálně kvůli snižování nákladů. Jedním z posledních impulsů měl být ale i případ prodeje pozemků u dejvického nádraží.

České dráhy musí vyplatit odstupné svým třem bývalým členům představenstva: šéfovi Pavlu Krtkovi, místopředsedovi Ludvíku Urbanovi a členovi Martinu Bělčíkovi. Podle informací Zdopravy.cz má jít také o šest platů. „Informace o pracovněprávních vztazích považujeme za interní,“ řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík. Urban i Bělčík nakonec zůstali ve skupině České dráhy. Urban vede Zařízení služeb ČD, Bělčík Výzkumný ústav železniční.

Tagy České dráhy Ludvík Urban Martin Drmola Správa železniční dopravní cesty
18 komentářů