Nádraží Vyšehrad se dál rozpadá, Praha 2 podala trestní oznámení

Nádraží Vyšehrad. Autor: cs:ŠJů – Fotografie je vlastním dílem, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3645544Nádraží Vyšehrad. Autor: cs:ŠJů – Fotografie je vlastním dílem, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3645544

Nový majitel s úřady nekomunikuje.

Budova bývalého nádraží Vyšehrad dál chátrá a čím dál více ohrožuje i okolí. Po pádu dalších částí zdiva i na přilehlou vozovku přistoupil Úřad městské části Praha 2 k okamžitému rozšíření dosavadních bezpečnostních opatření. Zároveň podal trestní oznámení pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

Městská část to oznámila v tiskové zprávě. Nově došlo k rozšíření dosavadního záboru přilehlého chodníku, který se nyní vztahuje i na část vozovky. Oplocení objektu se zvýšilo a ohrazená část sahá až k samotnému ostrůvku tramvajové zastávky. Budova bývalého nádraží i její bezprostřední okolí je také pod zvýšeným dozorem Městské policie hl. m. Prahy.

Vlastníkem budovy je od loňska firma Miquelira Limited se sídlem na Kypru a bez právního zastoupení v České republice. Úřad vedl s předchozím vlastníkem, společností RailCity Vyšehrad, řadu správních řízení. Vyzýval ho k zabezpečení objektu proti vniknutí cizích osob a provedení účinných opatření proti devastaci budovy. „Majitel sice nakonec po mnoha průtazích budovu oplotil a střechu provizorně zajistil, ale provedená opatření měla zjevně krátkodobý efekt, a v současné době se již jeví jako nedostačující,“ uvedla městská část. Současný majitel podle úřadu téměř vůbec nekomunikuje.

Další případné kroky a opatření úřadu budou vycházet ze závěrů odborného posudku statika. Náklady vynaložené na zabezpečení objektu a zajištění bezpečí v bezprostředním okolí budovy budou vymáhány po vlastníkovi nemovitosti.

Tagy Nádraží Vyšehrad Praha 2
83 komentářů