Na ministerstvu už je jasno: Stavební povolení pro trať z Brna do Střelic platí od 23. července

Trať Brno - Střelice. Autor: Martin GrillTrať Brno - Střelice. Autor: Martin Grill

Ministerstvo dopravy po několikadenních nejasnostech dnes oznámilo, od kdy je pravomocné stavební povolení pro modernizaci a elektrizaci tratě z Brna

Ministerstvo dopravy po několikadenních nejasnostech dnes oznámilo, od kdy je pravomocné stavební povolení pro modernizaci a elektrizaci tratě z Brna do Střelic.

„Stavební povolení již nabylo právní moci, neboť ministerstvo dopravy již má k dispozici všechny doklady (doručenky) prokazující, kdy a jakým způsobem bylo daným osobám rozhodnutí doručeno, respektive kdy se považuje za doručené. Právní moci nabylo stavební povolení dne 23. července 2020,“ sdělil dnes mluvčí MD Tomáš Lukašík.

Nad stavebním povolením se přitom několik týdnů vznášel otazník. Ještě koncem týdne ministerstvo tvrdilo, že není možné termín nabytí právní moci určit do vyřešení reklamace u České pošty. Mezitím na stavbě zahájil šetření Drážní úřad pro podezření, že Správa železnic zahájila stavbu předčasně, problémem jsou i práce v noci.

Trať Brno - Střelice. Autor: Martin GrillTrať Brno - Střelice prochází modernizací. Autor: Martin GrillTrať Brno - Střelice prochází modernizací. Autor: Martin GrillTrať Brno - Střelice prochází modernizací. Autor: Martin GrillVybetonované patky a nové sloupy na trati Brno - Střelice. Pramen: Petr ŘehořkaVytrhané koleje a vybetonované patky na trati Brno - Střelice. Pramen: Petr ŘehořkaVytrhané koleje u Vechtrovny na trati Brno - Střelice. Pramen: Petr ŘehořkaVytrhané koleje u Vechtrovny na trati Brno - Střelice. Pramen: Petr ŘehořkaŽelezniční stanice Střelice. Foto: Michal Chrást

„Informaci od ministerstva dopravy jsme dnes rovněž obdrželi a bereme ji na vědomí. Šetření nicméně nadále probíhá,“ uvedl mluvčí úřadu Martin Novák. Správa železnic totiž zahájila stavbu podle všeho už před tím, než povolení nabylo právní moci. Na místě už jsou nejméně dva týdny vytrhané koleje a postavené nové sloupy pro trakční vedení.

Příprava stavby, která se měla původně realizovat už v letech 2012 až 2014, se vleče dlouhá léta. Stavební povolení vydal Drážní úřad v březnu, odvolání proti němu postupně podali majitelé hospody Vechtrovna v Troubsku. Odvolání nakonec ministerstvo dopravy 8. července zamítlo, muselo ale verdikt doručit všem účastníkům.

Tagy Ministerstvo dopravy Správa železnic trať Brno - Střelice
37 komentářů