Na jedno místo šedesát zájemců. Start Eurowings v Praze láká nezvykle mnoho pilotů a letušek

Airbus A320 společnosti Eurowings v Praze. Foto: Letiště PrahaAirbus A320 společnosti Eurowings v Praze. Foto: Letiště Praha

Nepřicházíme to do Prahy jen zkusit, tvrdí německý dopravce ze skupiny Lufthansa.

Nezvykle vysoký zájem o pozice pilotů či palubních průvodčích zaznamenala letecká společnost Eurowings při svém plánovaném vstupu do Prahy.

Na zhruba stovku pracovních pozic přišlo šest tisíc přihlášek. „Naše personální oddělení musí mít teď přesčasy, aby vybralo ty nejlepší zájemce,“ uvedl šéf aerolinek Jens Bischof při dnešní prezentaci dopravce. Eurowings podle něj v celé Evropě už přijal letos přes 400 lidí.

Eurowings spustily nábor zaměstnanců pro pražskou základnu v červenci. Na zahájení provozu budou v Praze zatím posádky z Vídně, posádky z pražské základny začnou nastupovat postupně během zimního letového řádu. Část z nich nemusí být ale nová, firma počítá s přesunem některých zaměstnanců v rámci skupiny.

Dopravce v Praze začne se dvěma Airbusy A320, v létě pak přibude třetí letadlo. Lety budou provozovány pod rakouskou licencí Eurowings Austrian. Od 31. října bude společnost Eurowings létat z Prahy do 11 evropských destinací, prvním letem má být spojení do Bristolu.

„Nejsme jen další nízkonákladový dopravce, který to do Prahy přišel zkusit. Příchod do Prahy je na základě důkladné analýzy. Praha má velký byznysový potenciál, sídlí zde řada velkých firem, české firmy chtějí expandovat do zahraničí. Bavíme se také o velmi atraktivním trhu pro cestovní ruch, jak z pohledu incomingu, tak outgoingu,“ dodal Bischof. Firma má podle něj již dohodu s některými tuzemskými cestovními kancelářemi, zatím ale nechce jít v Praze do čistě charterových letů.

Příchod dopravce ze skupiny Lufthansa již zamíchal cenami do některých destinací, zejména pak na Kanárské ostrovy.

Přehled nových linek Eurowings od zimního letového řádu

Atény – 2 lety týdně (úterý, sobota)
Barcelona – 4 lety týdně (pondělí, středa, pátek, neděle)
Birmingham – 3 lety týdně (pondělí, středa, pátek)
Bristol – 3 lety týdně (pondělí, pátek, neděle)
Fuerteventura – 1 let týdně v neděli
Kodaň – 6 letů týdně (každý den kromě soboty)
Malaga – 3 lety týdně (úterý, čtvrtek, sobota)
Milán Malpensa – 6 letů týdně (každý den kromě soboty)
Tenerife – 2 lety týdně (středa, sobota)
Tel Aviv – 3 lety týdně (pondělí, středa, pátek)
Záhřeb – 1 let týdně (sobota)

Tagy Eurowings
35 komentářů