Na D11 vznikne nová křižovatka Beranka, začalo stavební řízení

D11 u Horních Počernic. Foto: Google Street ViewD11 u Horních Počernic. Foto: Google Street View

Nové napojení má ulehčit především Horním Počernicím.

Ministerstvo dopravy zahájilo stavební řízení pro stavbu mimoúrovňové křižovatky (MÚK) na dálnici D11 za Prahou. Nová křižovatka vznikne východně od hlavního města směrem na Hradec Králové. „Účelem stavby je převedení značné části dopravy rozvíjející se východní části obce Horní Počernice na dálnici D11,“ píše se v materiálech ŘSD. Křižovatka vznikne na 4. kilometru dálnice D11 a první řidiči se po ní mají projet projedou v roce 2025.

Stavbou nového dálničního napojení by v Horních Počernicích mělo dojít hlavně ke zlepšení situace na přetížené Náchodské ulici. Nová MÚK pak pomůže i rozvoji nedalekých obcí Šestajovice a Klánovice. Napojit se na ni má budoucí Klánovická spojka.

„Stavba může současně v těchto obcích napomoci k výraznému zlepšení životního prostředí, a to omezením průjezdné dopravy na komunikacích procházejících obytnou zástavbou,“ uvádí dále ŘSD. Obyvatele místních obcí trpí provozem desítek tisíc aut denně. V úseku od křížení dálnice D11 s D0 až po exit č. 8 Jirny projede denně skoro 44 tisíc automobilů. Detailně je stavba popsána v informačním letáku ŘSD.

MÚK Beranka na D11. Pramen: ŘSD

MÚK Beranka na D11. Pramen: ŘSD

Tagy D11 MÚK Beranka Ředitelství silnic a dálnic ŘSD
39 komentářů