Místo Oázy Tankovna. Na Smíchovském nádraží otevřela nová restaurace

Nová restaurace na Smíchovském nádraží. Pramen: FB Správy železnicNová restaurace na Smíchovském nádraží. Pramen: FB Správy železnic

Oáza se dala označit za součást smíchovského koloritu; kromě cestujících ji navštěvovaly i některé známé osobnosti.

Na pražském Smíchovském nádraží otevřela nová nádražní restaurace Tankovna Smíchov, a to v prostorách po proslulé restauraci Oáza. Oznámila to Správa železnic na facebooku.

„Restauraci najdete ve rekonstruovaném, ale nadále ikonickém prostoru nad odjezdovou halou. Kromě kvalitní české kuchyně je chloubou nové ‚nádražky‘ také tradiční smíchovský Staropramen z tanku. V restauraci se tak můžete občerstvit před cestou, pochutnat si na výborném jídle nebo se jen zastavit ‚na jedno‘ cestou domů,“ uvedla Správa železnic.

Nová restaurace na Smíchovském nádraží. Pramen: FB Správy železnicNová restaurace na Smíchovském nádraží. Pramen: FB Správy železnicNová restaurace na Smíchovském nádraží. Pramen: FB Správy železnicNová restaurace na Smíchovském nádraží. Pramen: FB Správy železnicSmíchovské nádraží, hala s restaurací Oáza. Autor: VitVit – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42608396

Ke konci roku 2020 proběhla veřejná soutěž na pronájem prostor, které vítězný uchazeč převzal letos v lednu. Likvidace Oázy započala v únoru. Oáza se dala označit za součást smíchovského koloritu; kromě cestujících ji navštěvovaly i některé známé osobnosti, například básník Ivan Martin Jirous nebo herec Oldřich Kaiser.

O jejím konci se nicméně mluvilo už několik let, a to v souvislosti s chystanou velkou rekonstrukcí nádražní budovy. Ta měla začít už v dubnu 2019, Správa železnic tehdy mluvila o vzniku food courtu v prostorách restaurace. Nakonec se ale rozhodla s rekonstrukcí počkat a sladit plány s hlavním městem, které v místě plánuje velký dopravní terminál. Na opravu budovy má tak dojít až v roce 2023.

Tagy restaurace Oáza Smíchovské nádraží Správa železnic Tankovna
61 komentářů