Ministerstvo dopravy a České dráhy chystají nové přímé vlaky z Prahy k polskému Baltu

Lokomotiva Vectron v čele dálkového vlaku ČD. Pramen: České dráhyLokomotiva Vectron v čele dálkového vlaku ČD. Pramen: České dráhy

České dráhy počítají s novým spojením od prosince příštího roku.

Mezi Prahou a polskou Gdyní by mohly jezdit nové přímé vlaky. O jejich zavedení v úseku Praha – Vratislav jednají české a polské ministerstvo dopravy, současně České dráhy oznámily plán na spuštění provozu na této trase.

loni v únoru oznámil tento plán ministr dopravy Karel Havlíček, České dráhy už potvrdily, že plánují start provozu na konci roku 2022. „O možnostech vedení v relaci Praha – Wroclaw probíhají jednání s polskou stranou. Vzhledem k tomu, že současná dopravní infrastruktura neumožňuje zavedení konkurenceschopných vlaků přes Hradec Králové a Náchod, je jednáno o jejich vedení v relaci Praha – Pardubice – Lichkov – Wroclaw,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka. Podle něj se zavedení chystá od jízdního řádu 2023/2024, notifikace v Úředním věstníku EU ve vztahu k vedení těchto vlaků ještě neproběhla.

České dráhy počítají s provozem zřejmě dříve a ve spolupráci s polským partnerem až k Baltu do Gdyně. V odpovědi k chystanému pořízení lokomotiv Siemens Vectron uvedly, že 7 strojů převezmou do konce měsíce října 2022 a nasazeny budou právě na nové lince Praha – Lichkov –Vratislav – Gdyně. „Jedná se o připravovaný záměr s polským partnerem. V tuto chvíli zatím podrobnosti nebudeme zveřejňovat,“ uvedla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Tagy České dráhy Ministerstvo dopravy Polsko Top železniční spojení k polskému Baltu
197 komentářů