Doprava ve městě Tramvaje

Mezi Mostem a Litvínovem mají jezdit další dvě nové tramvaje

Tramvaj EVO 1 v barvách Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova. Foto: DPmML - Petr Novák
Tramvaj EVO 1 v barvách Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova. Foto: DPmML - Petr Novák

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova (DPmML) nakoupí další dvě nové nízkopodlažní tramvaje za 80 milionů korun. Nasadit je má do konce příštího roku, pokud se nebude protahovat soutěž.

DPmML poptává dvě nízkopodlažní tramvaje o délce 20 až 25 metrů, každá má pojmout nejméně 45 sedících cestujících a 110 stojících. Vozy mají být vybaveny wi-fi připojením, dopravce požaduje maximální rychlost 70 kilometrů za hodinu. Vyplývá to z dokumentace zveřejněné na profilu zadavatele.

Požadavky prakticky kopírují podmínky z loňské rychlosoutěže na dodávku tří nových tramvají. Podmínkou je schválení vozidla v Česku. Zatímco loni tyto požadavky splnil jen Pragoimex s tramvají EVO 2, letos je může splnit i Stadler se svoji tramvají Tango, kterou dodává do Ostravy.

Nákup dalších tramvají umožní nová dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, kterou nedávno odsouhlasilo ministerstvo pro místní rozvoj. Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova má získat na nové tramvaje 68 milionů korun.

Podle zadávací dokumentace mají zájemci měsíc na podání nabídky. Uzávěrka je 29. dubna, na zpracování nabídky tak dal podnik více času než loni. Tehdy v podobné soutěži v Mostě měli zájemci na podání nabídky jen 20 dní.  Tři tramvaje z tohoto tendru nakonec dodá společnost Pragoimex, která byla jediným zájemcem. Za tři tramvaje má zaplatit DPmML 104 milionů korun.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Skeptik

Jen tak ze zvědavosti, uvažuje se alespoň výhledově o tom, že by v ČR mohla být maximální rychlost pro tramvaje vyšší, než 60 km/h? Ta trať mezi Litvínovem a Mostem se po rekonstrukci jeví jako ideální pro uskutečnění takové vize.

Grossák

Rychlost tramvají v Česku není omezena žádným předpisem, pokud se nepletu. Například v Brně se v jednom úseku jezdí 70 km/h. Uvažovala i Praha a Ostrava.

Rosta

V Ostrave se bude uz testovat 80km/h.

Marian

Proč by tak malý podnik, jako je Most měl jen kvůli hře na jakési soutěže mít x typů vozidel? Není opravdu jednodušší a hospodárnější koupit to, co už mám, než pro krásné oči někoho kupovat 2 kusy úplně něčeho jiného, než už mám a provozuji?

Šalinář

Ženská, to je jak tramvaj z Mostu do Litvínova. Hejbe s tebou a stejně doveze ještě větší p*de*e. Dycky Most.

PetrB

Ne dve, ale tri!

PetrB

Sorry, omyl

Svojsin

Dycky Litvínoff!!!

Samuel

Ne Litvínof ale litvinov