Doprava ve městě Tramvaje

Mezi Mostem a Litvínovem mají jezdit další dvě nové tramvaje

Tramvaj EVO 1 v barvách Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova. Foto: DPmML - Petr Novák
Tramvaj EVO 1 v barvách Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova. Foto: DPmML - Petr Novák

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova (DPmML) nakoupí další dvě nové nízkopodlažní tramvaje za 80 milionů korun. Nasadit je má do konce příštího roku, pokud se nebude protahovat soutěž.

DPmML poptává dvě nízkopodlažní tramvaje o délce 20 až 25 metrů, každá má pojmout nejméně 45 sedících cestujících a 110 stojících. Vozy mají být vybaveny wi-fi připojením, dopravce požaduje maximální rychlost 70 kilometrů za hodinu. Vyplývá to z dokumentace zveřejněné na profilu zadavatele.

Požadavky prakticky kopírují podmínky z loňské rychlosoutěže na dodávku tří nových tramvají. Podmínkou je schválení vozidla v Česku. Zatímco loni tyto požadavky splnil jen Pragoimex s tramvají EVO 2, letos je může splnit i Stadler se svoji tramvají Tango, kterou dodává do Ostravy.

Nákup dalších tramvají umožní nová dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, kterou nedávno odsouhlasilo ministerstvo pro místní rozvoj. Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova má získat na nové tramvaje 68 milionů korun.

Podle zadávací dokumentace mají zájemci měsíc na podání nabídky. Uzávěrka je 29. dubna, na zpracování nabídky tak dal podnik více času než loni. Tehdy v podobné soutěži v Mostě měli zájemci na podání nabídky jen 20 dní.  Tři tramvaje z tohoto tendru nakonec dodá společnost Pragoimex, která byla jediným zájemcem. Za tři tramvaje má zaplatit DPmML 104 milionů korun.

nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Skeptik
Host
Skeptik

Jen tak ze zvědavosti, uvažuje se alespoň výhledově o tom, že by v ČR mohla být maximální rychlost pro tramvaje vyšší, než 60 km/h? Ta trať mezi Litvínovem a Mostem se po rekonstrukci jeví jako ideální pro uskutečnění takové vize.

Grossák
Host
Grossák

Rychlost tramvají v Česku není omezena žádným předpisem, pokud se nepletu. Například v Brně se v jednom úseku jezdí 70 km/h. Uvažovala i Praha a Ostrava.

Rosta
Host
Rosta

V Ostrave se bude uz testovat 80km/h.

Marian
Host
Marian

Proč by tak malý podnik, jako je Most měl jen kvůli hře na jakési soutěže mít x typů vozidel? Není opravdu jednodušší a hospodárnější koupit to, co už mám, než pro krásné oči někoho kupovat 2 kusy úplně něčeho jiného, než už mám a provozuji?

Šalinář
Host
Šalinář

Ženská, to je jak tramvaj z Mostu do Litvínova. Hejbe s tebou a stejně doveze ještě větší p*de*e. Dycky Most.

PetrB
Host
PetrB

Ne dve, ale tri!

PetrB
Host
PetrB

Sorry, omyl

Svojsin
Host
Svojsin

Dycky Litvínoff!!!

Samuel
Host
Samuel

Ne Litvínof ale litvinov

PartneřiCSCARGO