Maroko chystá další vysokorychlostní trať, naprojektují ji Korejci
Jednotky Euroduplex v barvách ONCF, které budou jezdit po marocké vysokorychlostní železnici. Foto: Alstom
Vysokorychlostní spojení má přinést větší rozvoj jihu země.
Mě by čistě technicky zajímalo, jak se staví VRT na Sahaře. Kde se stěhují gigatuny písku.
Bude to tak třeba celé vedeno v povrchovém tunelu? Kdyby náhodou přišly písky?
bude to cele v povrchovem tunelu, taky kvuli tomu vedru…
tak hlavně aby měli dostatek mechaniku a dobré platy
Chtěl jsem napsat něco vtipného o tom jak snadné je stavět v poušti, když tam není Voda z Tetčic 🙂
Jako by se stalo. 🙂
Písek z Marakéše by tam mohl vzniknout.
Tyhle bohate zeme si to koukam muzou snadno dovolit… kez bychom take byly tak bohati…
Ono je opravdu něco jiného stavět VRT na rovince v poušti.
Co kdyby ses místo psaní příspěvku kouknul na mapu, jak to vypadá u Agadiru? A plusovači místo plusování.
no, pominu tu poust, to je samo o sobe dost problematicke a rovina tam taky zrovna moc neni, navic bych to moc jako argument nebral, ono se totiz VRT stavi i v narocnych terenech….
Především v zemi, která je monarchií a většina majetků tam patří králi. Namísto zelených tam protestují islámští fundamentalisté proti reformám. Klidně ať je bída, jen když bude po jejich. Podobnost čistě náhodná.
Z marakese do agadiru je to pres Atlas.
Ono nejde o rovnou poušť nebo nějaký kopec, tak se vydlabe díra, ale o TO, že tam není tak husté osídlení malými vesničkami jejichž obyvatelům „nějaká“ VRT nic nepřinese.
https://thetruesize.com/#/aboutModal?borders=1~!MTAyMDEzNjI.OTYxMjUzNg*MTA0MDc5NDU(OTgyODk2NQ~!CZ*OTU5NTYxMg.OTg4NjUyMg)Mw
Vcelku škoda, že se ztrácel čas s nějakým DOL.
Je to o prioritách. Země jako Maroko či Egypt neutrácí ze svých nepoměrně chudších rozpočtů 1/3 za důchody, nefinancují x let rodičovské, dopravní obslužnost mimo velké aglomerace a na většině jejich území Vám tam nepřijede plně vybavená záchranka do 15 – 20 minut. Když odečtete výdaje na bezpečnostní aparát, nějáké subvence na citlivé komotity a výdaje na často přebujelou a zkorumpovanou byrokracii, tak jim něco na velké projekty zbyde. I tak si to na to často půjčují.
Ja vim, jen jsem si rypnul… ono je to skutecne o prioritach,… a co se tyce mandatornich vydaju, tak ty jsou v nasem rozpoctu uz nebezpecne vysoko,… za par let se muzeme i bavit o tom, zda mame na opravu nejake silnice a na stavby a investice uz nebudeme moci ani pomyslet…
Problém je v tom, že i když na tom, že mandatorní výdaje jsou přes čáru, se všichni shodnou, v tom, kde škrat, bude 10 milionů různých názorů. Jediné, na čem by se většina asi byla ochota dohodnout, je omezení dávek tzv. nepřizpůsobivým, přičemž hodně lidí má pocit, že by to něco substantivního ve veřejných financích vyřešilo.
V tom máte pravdu … sice platí, že 100x nic umořilo osla a židovské obchodnické moudro praví „nemusí pršet, stačí jen když kape“, nicméně desítky miliard se takhle neušetří ….
Ušetřily by se zrušením „nesociálního“ osvobození od daňových povinností. Například zrušení osvobození od silniční daně pro nepodnikatelské vozidla by v „sazbách“ roku 1993 nasypalo do pytlíčku peněz na opravy, především krajských vozovek, minimálně 20 miliard ročně. Kraje by tak nemusely stát jako žebráci s nataženou rukou a čekat, co jim „pragocentristé“ přihodí v podobě ohlodané kosti.
Silniční daň je v podstatě „poplatek za použití dopravní cesty“.
Takovým poplatkem je i spotřební daň z PHM, která přitom má daleko nižší náklady na svoji administraci.
Kdo jsou ti nepřizpůsobí a jak byste tohi docílil?
A myslíte, že jsou ti ty správné vzory? Když si nakonec půjčují, tak jim zřejmě nezbylo. Opravdu byste chtěl žít v takové zemi?
Tak zrušíme důchody a peněz bude dost. 🤣
Stačí zrušit dotace solárním baronům. At si podnikají třeba v Maroku. Tam to zvládnou bez dotací.
Spíš bych čekal, že v rámci náhrady plynu se tohle bude rozšiřovat.
Kdo je solární baron a jak toho docílíte?
Já ideu zrušení důchodů zcela seriózně považuji za správnou. Samozřejmě ne všem a okamžitě. Ake lidé co sd nově zapojují do pracovního procesu by měli být bez nároku na důchod, a současně by neplatili to tzv. sociální pojištění. A bylo by na každém jak se na stáří zařídí – někdo by spořil, někdo investoval, někdo by si pořídil děti, které by se o něj ve stáří postaraly (mimochodem i dnešní zákon zná vyživovací povinnost potomka vůči starobním rodičům, takže to je právně vymahatelné).
Už dlouho nebyla žádná revoluce viďte. Z minimální mzdy toho ti lidé naspoří… Neplodnost jste si způsobil sám, jelikož rodiče jste jako vajíčko či spermie nepřesvědčil, ať jdou raději do kina a ten recept na princeznu na hrášku je také dobrý že…?