LOT 3a leaderboard

Egypt chystá 1000 kilometrů vysokorychlostních tratí, pomůže mu Siemens

Egypt a Siemens podepsaly memorandum o výstavbě VRT. Pramen: SiemensEgypt a Siemens podepsaly memorandum o výstavbě VRT. Pramen: Siemens

Trať spojí El-Alamein u Středozemního moře s Ain Sokhna u Rudého moře, bude procházet novým hlavním městem.

Egypt se zřejmě stane po Maroku druhou zemí v Africe, která bude provozovat vysokorychlostní tratě. V plánu je zatím výstavba 1 000 kilometrů. Na budování tratí, jejich uvedení do provozu a údržbě se bude podílet společnost Siemens Mobility, se kterou egyptské ministerstvo dopravy aktuálně podepsalo memorandum o porozumění.

Spolu se Siemensem se na budování sítě budou podílet místní společnosti Orascom Construction a Arab Contractors. Dohoda zahrnuje vybudování 1 000 kilometrů, přičemž prvním projektem bude vysokorychlostní trať dlouhá 460 kilometrů v hodnotě kolem tří miliard dolarů (cca 65 miliard Kč).

První úsek spojí města El-Alamein u Středozemního moře s Ain Sokhna u Rudého moře a bude procházet novým administrativním hlavním městem. To se buduje v poušti zhruba 70 kilometrů jihovýchodně od Káhiry. Trať bude sloužit i nákladní dopravě.

Siemens Mobility dodá mimo jiné vysokorychlostní a regionální vozidla, lokomotivy, železniční infrastrukturu, zajistí systémovou integraci a další služby. „Nový železniční systém výrazně zlepší cestovní komfort a zkrátí dobu cestování milionům Egypťanů,“ uvedl generální ředitel společnosti Siemens Mobility Michael Peter.

Termíny výstavby a uvedení do provozu nebyly zveřejněny.

Tagy Egypt seznam Siemens Mobility vysokorychlostní tratě
79 komentářů