z prahy

Majitel FlixBusu koupil americkou legendu dálkové dopravy Greyhound

Autobusy společností FlixBus a Greyhound. Foto: FlixMobilityAutobusy společností FlixBus a Greyhound. Foto: FlixMobility

Do sítě FlixBus se zařadí největší americký autobusový dopravce.

Společnost FlixMobility udělala velký krok k expanzi ve Spojených státech amerických. Provozovatel značek FlixBus a FlixTrain koupil největšího amerického dopravce v autobusové dálkové dopravě, společnost Greyhound Lines. Ta patří pod britskou skupinu First Group.

Akvizici oznámila FlixMobility v tiskové zprávě. Greyhound je v americké dálkově dopravě legendou, jezdí od roku 1914. Aktuálně provozuje přes 1 700 autobusů na 123 dálkových linkách, v jeho síti je přes 2 400 měst. Ročně přepraví kolem 16 milionů cestujících.

FlixMobility si od vstupu do Greyhoundu slibuje rozšíření své sítě a další rozšíření svých služeb. Se značkou FlixBus působí v USA od roku 2018. „Společnými silami pomůžeme uspokojit poptávku po dostupné, pohodlné, chytré a udržitelné dopravě. V USA zopakujeme svůj úspěch z 36 zemí, kde již působíme,“ uvedl zakladatel a šéf FlixMobility André Schwämmlein. Zda považuje za úspěch i své působení v České republice, zpráva neuvádí.

Podle zprávy pro investory získá FirstGroup za prodej Greyhoundu 172 milionů dolarů, z toho 140 milionů má kupující zaplatit okamžitě. Kupujícím je oficiálně společnost Neptun Holding, která je plně pod kontrolou FlixMobility. FirstGroup si nechá zatím nemovitosti dopravce.

FlixMobility neuvádí, zda zůstane Greyhound jezdit pod svoji značkou nebo postupně dojde k přebarvení na zelenou barvu FlixBus. Na všech trzích, kde FlixBus koupil jiného dopravce, ale vždy nakonec původní značka skončila.

Tagy First Group FlixBus FlixMobility Greyhound
14 komentářů