Magnet Londýn. Flybe navýší počty letů z Prahy

Embraer E195, foto: FlybeEmbraer E195, foto: Flybe

Jen pár dní po oznámení úplně nové linky British Airways z Prahy na letiště London City navyšuje počty letů mezi

Jen pár dní po oznámení úplně nové linky British Airways z Prahy na letiště London City navyšuje počty letů mezi Prahou a Londýnem další dopravce. Flybe začne létat mezi oběma městy každý den. Lety přidává také Ryanair.

Flybe od letního letového řádu příštího roku začne nově létat i v úterý a v sobotu a namísto pěti letů týdně bude létat každý den. Nové lety už jsou v rezervačním systému, který je zatím dostupný do konce června.

Flybe je zatím posledním dopravcem, který na trasu Praha – Londýn vstoupil, začal létat v květnu. Nasazuje stroj Embraerem 195 dopravce Stobart Air. Na spojení Praha – Londýn převažují Boeingy 737 a Airbusy modelů z rodiny A320, i proto je pro letecké fanoušky spoj zajímavou a pohodlnou alternativou pro cesty do britské metropole.

Southend je aktuálně počtem cestujících nejmenším londýnským letištěm. Letiště je vzdálené 58 kilometrů od centra Londýna, u ústí Temže do moře, cesta do centra vlakem trvá necelou hodinu.

Londýn bezkonkurenčně vévodí žebříčku počtu letů i cestujících z Prahy. I rok po výsledku referenda o odchodu z Velké Británie počet cestujících na této trase roste. Za první pololetí o 2,5 % na 604 tisíc pasažérů.

Na konci října s novým zimním letovým řádem začne také nová linka z Prahy na letiště City. Poprvé tak bude možné letět z Prahy na všech šest londýnských letišť. Na letiště, které je nejblíže centru města, bude létat šestkrát týdně s letouny Embraer 190 a 170, jejich provoz bude zajišťovat dceřiná společnost BA CityFlyer a provoz zahájí 29. října.

Letiště Praha čeká v druhém pololetí ještě větší růst počtu cestujících do Londýna. Od zimního letového řádu přidává další lety do Londýna Ryanair, v některých dnech bude létat až třikrát. Frekvence na Heathrow navýší i British Airways.

Z Prahy létá pětkrát denně British Airways na hlavní letiště Heathrow. Společnost easyJet nabízí dva lety denně na letiště Gatwick a jeden na Stansted, kam létá dvakrát denně Ryanair. Na Gatwick létá pod svoji značkou SmartWings také každý den Travel Service. Wizz Air létá jednou denně na letiště Luton. Flybe bude létat khaždý den na Southend. Počet letů z Prahy do Londýna tak stoupne na 15 denně.

Tagy Flybe
1 komentář